Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. marca 2009

Belgicko otvorí svoj trh práce novým členom EÚBelgický minister zahraničných vecí Karel de Gucht v stredu podporil zrušenie obmedzení na trhu práce, ktoré sa v Belgicku vzťahujú na občanov postkomunistických krajín. Po stretnutí so svojím poľským ...Zdieľať
BRUSEL 18. marca (WEBNOVINY) - Belgický minister zahraničných vecí Karel de Gucht v stredu podporil zrušenie obmedzení na trhu práce, ktoré sa v Belgicku vzťahujú na občanov postkomunistických krajín. Po stretnutí so svojím poľským rezortným kolegom Radoslawom Sikorskim de Gucht vyhlásil, že pracovné obmedzenia pre Poliakov a občanov iných krajín, o ktoré sa Európska únia rozšírila v roku 2004, by sa mohli zrušiť k 1. máju tohto roka, prípadne aj skôr.


Slobodný pohyb pracovnej sily patrí medzi základné princípy EÚ. V rámci prístupových zmlúv môžu staršie členské krajiny únie obmedziť prístup na svoje pracovné trhy občanom nových členských krajín po dobu siedmich rokov od rozšírenia. Obmedzenia na trhu práce pre občanov členských krajín, o ktoré sa únia rozšírila v roku 2004, platia okrem Belgicka aj v Nemecku a Rakúsku.
SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mám dôkazy o zmanipulovaní prezidentskej voľby, tvrdí Topolánek
<< predchádzajúci článok
Najotvorenejšia Radičová, najmenej transparentný Gašparovič

Belgicko otvorí svoj trh práce novým členom EÚ - diskusné fórum čitateľov