Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. februára 2013

Benátky bojujú so snehom, na námestí sv. Marka plávali kryhyTalianska metropola Benátky sa opätovne ocitla pod vodou, no tentokrát sa k vysokému prílivu pridalo aj sneženie a silný vietor. Podľa informácií denníka Corriere Del Veneto sa hladina ...Zdieľať
benatky BENÁTKY 12. februára (WEBNOVINY) - Talianska metropola Benátky sa opätovne ocitla pod vodou, no tentokrát sa k vysokému prílivu pridalo aj sneženie a silný vietor.


Podľa informácií denníka Corriere Del Veneto sa hladina vody v hlavnom kanáli vyšplhala na takmer 1,5 metra, čo je veľa aj na tradične zaplavované mesto. Až 60 percent z neho sa v utorok ocitlo pod vodou vrátane hotelov, reštaurácií či známeho námestia Svätého Marka, kde na vodnej hladine plával sneh a ľad.

K takzvanej acqua alta sa pridal aj silný vietor, ktorého zmena podľa meteorológov nakoniec ušetrila metropolu regiónu Benátsko od ešte väčších záplav. Voda by podľa odhadov mala v priebehu dneška a zajtrajška klesať.

Koniec tradičnému zaplavovaniu Benátok má priniesť systém hrádzí nazývaný Mojžiš, ktorého výstavba by mala byť dokončená budúci rok. Náklady na jej vybudovanie by mali dosiahnuť úroveň štyroch miliárd eur. Pozostávať bude z takmer 80 oceľových brán, ktoré majú uchrániť mesto od vysokých prílivov Jadranského mora.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozícia kritizuje zrýchlené rokovanie o novele obstarávania
<< predchádzajúci článok
Novozélandský politik šokoval, chce moslimom zakázať lietať