Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. augusta 2022

Berlínska polícia začala vyšetrovať palestínskeho lídra, na stretnutí so Scholzom obvinil Izrael zo spáchania holokaustuBerlínska polícia začala predbežné vyšetrovanie palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása pre jeho vyjadrenia, že Izrael spáchal 50 holokaustov ...Zdieľať
sni mka obrazovky 2022 08 19 o 13.07.36 676x478 19.8.2022 (Webnoviny.sk) - Berlínska polícia začala predbežné vyšetrovanie palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása pre jeho vyjadrenia, že Izrael spáchal 50 holokaustov Palestínčanov.

Podnecovanie nenávisti


Palestínsky politik sa tak vyjadril tento týždeň počas tlačovej konferencie s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom v Berlíne začo si vyslúžil kritiku v Nemecku, Izraeli ale aj inde.

Polícia potvrdila piatkovú správu denníka Bild, že Abbása vyšetrujú pre možné podnecovanie k nenávisti po tom, čo dostali formálne trestné oznámenie.

Abbása chráni imunita


Bagatelizovanie holokaustu je v Nemecku trestné, ale ako pripomína agentúra AP, začatie predbežného vyšetrovania automaticky neznamená úplné vyšetrovanie.

Nemecké ministerstvo zahraničia uviedlo, že na Abbása, ktorý je zástupcom Palestínskej samosprávy, sa bude vzťahovať imunita pred stíhaním, pretože bol na oficiálnej návšteve krajiny. Scholz v utorok znovu zopakoval, že Nemecko neuznáva Palestínske územia za suverénny štát.
Zdroj: Webnoviny.sk - Berlínska polícia začala vyšetrovať palestínskeho lídra, na stretnutí so Scholzom obvinil Izrael zo spáchania holokaustu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálna poisťovňa evidovala za júl nárast počtu dôchodcov na Slovensku, vyplatila menej invalidných penzií
<< predchádzajúci článok
Scholz pred parlamentným výborom vypovedal o daňových únikoch, pre ktoré štát prišiel o miliardy eur