26. októbra 2018

Bertensová postúpila do semifinále MS WTA Tour, Osaková skrečovala

Holandská tenistka Kiki Bertensová.

Holandská tenistka Kiki Bertensová. Foto: TASR/AP
Singapur 25. októbra (TASR) - Holandská tenistka Kiki Bertensová postúpila do semifinále MS WTA Tour v Singapure. Rozhodol o tom piatkový zápas červenej skupiny proti Naomi Osakovej, ktorý Japonka pre zranenie stehenného svalu skrečovala. Víťazka US Open 2018 odstúpila zo stretnutia po prvom sete, ktorý prehrala 3:6.

Obe hráčky si držali svoje podanie do stavu 3:3, keď Bertensová prelomila servis Osakovej. Dvadsaťšesťročná Holanďanka následne potvrdila zisk predchádzajúcej hry a jej súperka si vyžiadala ošetrenie. Japonka sa na kurt ešte vrátila, no Bertensová čistou hrou uzatvorila skóre prvého setu na 6:3. Do druhého dejstva už hráčky nenastúpili, 21-ročná Japonka zápas po 36 minútach skrečovala.

"Nikdy nechcete vyhrať zápas takýmto spôsobom, ale stalo sa to. Naomi hrala na začiatku dobre. Nevedela som, že je zranená, až kým nepožiadala o ošetrenie. Videla som iba, že má 'otejpovaný' stehenný sval. Teraz mám dostatok času na odpočinok pred ďalším zápasom. Som stále viac sebavedomejšia, musím hrať na najvyššej možnej úrovni a vydať zo seba všetko," citoval Bertensovú portál wtatennis.com.

Holanďanka sa dostala na MS WTA Tour ako náhradníčka za zranenú svetovú jednotku Simonu Halepovú z Rumunska. V semifinále sa predstaví spolu s Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou a Češkou Karolínou Plíškovou, ktoré postúpili z bielej skupiny. O poslednej semifinalistke sa rozhodne v záverečnom zápase červenej skupiny medzi Američankou Sloane Stephensovou a Angelique Kerberovou z Nemecka.