24hod.sk    Šport    Futbal

28. októbra 2005

Bez gólu už 1 323 minút

Futbalový brankár José Maria Buljubasich predĺžil svoj rekord v drese čilského mužstva Universidad Catalica už na 14 zápasov bez inkasovaného gólu a útočí na svetový rekord.

Po stredajšom víťazstve (1:0) nad Cobresalom argentínsky gólman drží čisté konto už neuveriteľných 22 hodín a 3 minúty (1 323 minút). Hoci štatistiky niektorých nižších súťaží uvádzajú ešte úspešnejšie bezgólové šnúry, vo všeobecnosti sa za absolútneho rekordéra planéty považuje belgický reprezentant Dany Verlingen. V bránke FC Bruggy predvádzal stopercentnú úspešnosť zákrokov v 16 zápasoch medzi marcom a septembrom 1990 v celkovej dĺžke 1 390 minút. Na druhom mieste sa až doteraz držal brankár Atletica Madrid Abel Resino s 1 275 minútami v 15 zápasoch (november 1990 až marec 1991).