Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2012

Bezdomovci prežívajú ťažké časy, Občania môžu pomôcť bezdomovcom a zavolať im pomocV Liptovskom Mikuláši je úkrytom stanica Liptovskomikulášski bezdomovci sa pred silnými mrazmi môžu skryť na železničnej stanici. „Priestory stanice ostanú prístupné a neuzamknuté ...Zdieľať
bezdomovci BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) - V Liptovskom Mikuláši je úkrytom stanica


Liptovskomikulášski bezdomovci sa pred silnými mrazmi môžu skryť na železničnej stanici. „Priestory stanice ostanú prístupné a neuzamknuté celých 24 hodín denne aj pre občanov bez cestovného lístka,“ uviedol hovorca mesta Peter Lehotský.

Železnice Slovenskej republiky v tejto súvislosti požiadali mesto o zabezpečenie kontroly priestorov stanice, tú budú podľa Lehotského pravidelne vykonávať mestskí policajti.Ľudí bez domova v týchto dňoch trápia silné mrazy. Bratislavská mestská časť Petržalka im chce pomôcť aj prostredníctvom linky, kde môžu občania zavolať v prípade, že uvidia bezdomovca, ktorý potrebuje pomoc.

Občania môžu pomôcť bezdomovcom a zavolať im pomoc

Ľudí bez domova v týchto dňoch trápia silné mrazy. Bratislavská mestská časť Petržalka preto vyzýva občanov, aby ľuďom bez domova pomohli prostredníctvom linky, kde môžu zavolať v prípade, že uvidia bezdomovca, ktorý potrebuje pomoc. Obyvatelia môžu cez deň volať na číslo občianskeho združenia Proti prúdu 0907 733 388, linka pre pomoc bezdomovcom je k dispozícii od pondelka do piatka od 9:00 do 17:00. Od 17:00 do 22:00 funguje linka na telefónnom čísle občianskeho združenia Vagus - 0949 655 555. Obyvatelia môžu naň volať od pondelka do soboty. Počas týždňa od 1. do 7. februára, keď ľudí na ulici ohrozujú nízke teploty, bude linka v prevádzke do rána do 4:00. Agentúru SITA informovala petržalská hovorkyňa Mária Grebeňová - Laczová.
   Obyvatelia môžu telefonovať kedykoľvek, v prípade, že nikto telefón nezdvihne, môžu zanechať svoje kontaktné údaje a odkaz o tom, kde sa bezdomovec, ktorý potrebuje pomoc, nachádza. Po prijatí informácií streetworkeri človeku v núdzi poskytnú základné ošetrenie, jedlo, odvoz do nocľahárne, sociálne poradenstvo, prípadne zavolajú zdravotnú pomoc alebo políciu. Bezdomovci sa v týchto dňoch môžu pred chladom ukryť aj na Železničnej stanici v Petržalke, ktorá pre nich sprístupnila čakáreň.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Belgické hospodárstvo oslabilo, štát sa prepadol do recesie
<< predchádzajúci článok
Tyran sa vyhrážal manželke rozbitím hlavy sekerou

Bezdomovci prežívajú ťažké časy, Občania môžu pomôcť bezdomovcom a zavolať im pomoc - diskusné fórum čitateľov