Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. júna 2020

Bezplatný vstup do múzeí a galérií každú prvú nedeľu v mesiaci sa nezmenil, vyhlásilo ministerstvoMinisterstvo kultúry SR (MK SR) ponecháva bezplatný vstup do múzeí a galérií každú prvú nedeľu v mesiaci. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ...Zdieľať
l97a4857 676x451 5.6.2020  - Ministerstvo kultúry SR (MK SR) ponecháva bezplatný vstup do múzeí a galérií každú prvú nedeľu v mesiaci. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ministerstva Matúš Bystriansky.


O zrušení bezplatného vstupu informovalo vo štvrtok 4. júna Slovenské národné múzeum (SNM). Bystriansky však uviedol, že SNM zverejnilo neaktuálnu informáciu bez konzultácie s MK SR.

„Rezort kultúry práve naopak uvažuje v budúcnosti o rozšírení bezplatných vstupov do múzeí a galérií,“ dodal Bystriansky.

Hovorkyňa SNM Zuzana Vašáryová vo štvrtok 4. júna informovala, že MK SR zrušilo bezplatný vstup do múzeí a galérií v pôsobnosti rezortu každú prvú nedeľu v mesiaci.

Uviedla tiež, že návrat do predkoronavírusových čísel návštevnosti a s tým súvisiacej finančnej stabilizácie bude pre SNM dlhý a náročný.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bezplatný vstup do múzeí a galérií každú prvú nedeľu v mesiaci sa nezmenil, vyhlásilo ministerstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Benátky zaplavil neobyčajne vysoký príliv, voda sa vyliala takmer v štvrtine mesta (video)
<< predchádzajúci článok
Dievčatko poškodilo 37 áut, kameňmi na ne kreslilo snehové vločky

Bezplatný vstup do múzeí a galérií každú prvú nedeľu v mesiaci sa nezmenil, vyhlásilo ministerstvo - diskusné fórum čitateľov