Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. februára 2024

Biden a Trump zvíťazili v primárkach svojich strán v MichiganeSúčasný americký prezident Joe Biden aj exprezident Donald Trump zvíťazili v utorňajších primárkach v štáte Michigan, ale výsledky ...Zdieľať
donald trump joe biden 676x451 28.2.2024 (SITA.sk) - Súčasný americký prezident Joe Biden aj exprezident Donald Trump zvíťazili v utorňajších primárkach v štáte Michigan, ale výsledky ukázali, že obaja kandidáti nemajú zďaleka istú nomináciu Demokratickej, resp. Republikánskej strany.


Hlasovanie v demokratických primárkach v Michigane bolo prvým náznakom toho, ako by odpor proti tomu, ako prezident Biden riešil vojnu medzi Izraelom a Hamasom v Pásme Gazy, mohol ovplyvniť jeho kampaň za znovuzvolenie. Trump síce vyhral primárky s veľkým náskokom, no podpora súperky Nikki Haleyovej opäť ukázala, že niektorí republikánski voliči môžu mať pochybnosti o tom, či dať bývalému prezidentovi nomináciu Republikánskej strany.

Pre Bidena to bolo štvrté víťazstvo v primárkach, keď okrem Michiganu si naklonil na svoju stranu aj Nevadu, New Hampshire a Južnú Karolínu. Trump okrem Michiganu predtým ovládol primárky v Iowe, Nevade, New Hampshire, Južnej Karolíne a na Amerických Panenských ostrovoch.


Zdroj: SITA.sk - Biden a Trump zvíťazili v primárkach svojich strán v Michigane © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodič kamióna zrazil chodca, ktorý sa pohyboval po hlavnom ťahu smerom na Rimavskú Sobotu
<< predchádzajúci článok
Pesimistická nálada sa na Slovensku prehĺbila v priemysle, stavebníctve aj v obchode