Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

30. novembra 2020

Biden si pri hre so psom zlomil nohu, zranenie pre jeho vek vyvoláva obavy


Tagy: zlomenina

Novozvolený americký prezident Joe Biden si cez víkend pri hre so psom zlomil nohu a počas nasledujúcich týždňov bude zrejme chodiť s ortézou. ...Zdieľať
joe biden 676x451 30.11.2020  - Novozvolený americký prezident Joe Biden si cez víkend pri hre so psom zlomil nohu a počas nasledujúcich týždňov bude zrejme chodiť s ortézou. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na jeho lekára.


Biden sa zranil v sobotu, keď sa hral s Majorom, jedným z jeho dvoch psov, a lekára navštívil v nedeľu popoludní. "Pôvodné röntgeny neukázali žiadnu očividnú zlomeninu," vysvetlil lekár Kevin O’Connor vo vyhlásení s tým, že nariadili aj počítačovú tomografiu (CT). Tá napokon ukázala drobné zlomeniny dvoch malých kostí v strede jeho pravej nohy. "Očakáva sa, že bude niekoľko týždňov potrebovať ortézu," doplnil O’Connor.

Zlomeniny sú s pribúdajúcim vekom obyčajne dôvodom na obavy, upozorňuje agentúra AP. Ako však uvádza, Bidenova zlomenina je podľa všetkého relatívne mierna. Médiá nemali možnosť vidieť, aj napriek viacerým žiadostiam, ako Biden prichádza k lekárovi, no pri ceste na CT ho videli ako zjavne kríva, nepoužíval však palicu ani inú pomôcku.

Sedemdesiatosemročný politik je najstarší novozvolený šéf Bieleho domu v histórii USA a počas kampane často odmietal otázky o jeho veku. Podľa vlaňajšej lekárskej správy o jeho zdraví je však spôsobilý na vykonávanie prezidentských povinností.


Zdroj: Webnoviny.sk - Biden si pri hre so psom zlomil nohu, zranenie pre jeho vek vyvoláva obavy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: zlomenina
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pamiatkari našli zlatý dukát uhorského panovníka Ladislava V. Pohrobka
<< predchádzajúci článok
Poznáme laureátov 25. ročníka Ceny Nadácie Tatra Banky za umenie

Biden si pri hre so psom zlomil nohu, zranenie pre jeho vek vyvoláva obavy - diskusné fórum čitateľov