Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. septembra 2020

Bieloruské úrady obvinili aktivistku Kolesnikovovú,ľudí podnecuje k narušeniu národnej bezpečnostiBieloruské úrady obvinili poprednú opozičnú aktivistku a organizátorku protivládnych protestov Mariu Kolesnikovovú z podnecovania k narušeniu ...Zdieľať
belarus_opposition_activist_49706 2f87acf23ff3441b940c633b19d75a91 676x447 17.9.2020 (Webnoviny.sk) - Bieloruské úrady obvinili poprednú opozičnú aktivistku a organizátorku protivládnych protestov Mariu Kolesnikovovú z podnecovania k narušeniu národnej bezpečnosti. V stredu to oznámil bieloruský vyšetrovací výbor s tým, že sa tak stalo v pondelok. Kolesnikovová podľa neho prostredníctvom médií a internetu vyzývala na "akcie zamerané na narušenie bieloruskej národnej bezpečnosti".


Kolesnikovová je jedna z troch žien, ktoré vedú masové opozičné hnutie proti dlhoročnému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Svetlana Cichanovská, ktorá sa proti Lukašenkovi postavila v prezidentských voľbách, a Veronika Cepkalová sú v zahraničí v exile, Kolesnikovová odchodu z krajiny vzdoruje. Keď sa ju úrady pokúsili vyviezť z krajiny, ona roztrhala svoj pas.

V Bielorusku sa konajú protesty od 9. augusta, keď Lukašenko v prezidentských voľbách podľa oficiálnych výsledkov získal 80 percent hlasov. Demonštranti však uvedené číslo považujú za zmanipulované a demonštráciami sa dožadujú zmeny. Lukašenko, ktorý má podporu ruského prezidenta Vladimira Putina, vládne v Bielorusku od roku 1994 a protestujúcich nazval "bábkami Západu".


Zdroj: Webnoviny.sk - Bieloruské úrady obvinili aktivistku Kolesnikovovú,ľudí podnecuje k narušeniu národnej bezpečnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladý vodič prešiel náhle do protismeru a zrazil sa s kamiónom, ratovali ho leteckí záchranári (foto)
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Na Slovensku pribudli ďalšie desiatky nakazených, ich počet sa prehupol cez 6-tisíc

Bieloruské úrady obvinili aktivistku Kolesnikovovú,ľudí podnecuje k narušeniu národnej bezpečnosti - diskusné fórum čitateľov