Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. novembra 2011

Bill Clinton sa vo svojej novej knihe pustil aj do ObamuBývalý americký prezident Bill Clinton podrobil kritike správanie a konanie súčasného prezidenta Baracka Obamu. Niekdajší demokratický šéf Bieleho domu tak spravil vo svojej novej knihe ...Zdieľať
bill clinton WASHINGTON 6. novembra (WEBNOVINY) - Bývalý americký prezident Bill Clinton podrobil kritike správanie a konanie súčasného prezidenta Baracka Obamu.


Niekdajší demokratický šéf Bieleho domu tak spravil vo svojej novej knihe Späť do práce alebo prečo potrebujeme bystrú vládu v záujme silnej ekonomiky. Tá síce vyjde až na budúci týždeň, no úryvky z nej v nedeľu zverejnili denníky Washington Post a New York Times. Vo svojej publikácii okrem Obamu tvrdo skritizoval Republikánsku stranu a vyjadril pochopenie pre frustráciu mladých ľudí žijúcich v Amerike.

Obamova administratíva podľa slov Clintona spravila za tri roky pri moci niekoľko základných chýb. Jednou z nich bolo neschválenie dlhovej brzdy počas prvých dvoch rokov pri moci, kedy mali demokrati v parlamente väčšinu. Tou ďalšou bola podľa exprezidenta priostrá Obamova kritika Wall Streetu, ktorá bola kontraproduktívna. Clinton sa taktiež domnieva, že Obama zlyhal počas volebnej kampane pred voľbami do Kongresu v roku 2010. Napriek všetkému si však myslí, že prezident spravil to najlepšie, čo vedel v záujme stimulácie ekonomiky v stave, v akom ju prebral.

Clintonovým hlavným terčom kritiky však zostali republikáni, ktorí podľa jeho názoru presadzujú protinárodnú rétoriku a škodia svojej vlasti. Dôsledkom toho je podľa 42. prezidenta USA nestabilná ekonomika, vysoká nezamestnanosť a taktiež americká nekonkurencieschopnosť. Výhľad americkej ekonomiky aj preto vidí v tmavých farbách a priznáva, že "sa topíme v problémoch".

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína verí, že Európe sa podarí prekonať dlhovú krízu
<< predchádzajúci článok
Česi i Slováci si najčastejšie požičiavajú na byt