Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. septembra 2007

Bin Ládin velebí atentátnika z 11. septembraUsáma bin Ládin na svojej najnovšej videonahrávke, ktorej obsah prenikol v utorok do médií, velebí jedného zo samovražedných útočníkov, ktorí sa 11. septembra 2001 podieľali na ...Zdieľať

KÁHIRA/DUBAJ 11. septembra (SITA/AP/AFP) - Usáma bin Ládin na svojej najnovšej videonahrávke, ktorej obsah prenikol v utorok do médií, velebí jedného zo samovražedných útočníkov, ktorí sa 11. septembra 2001 podieľali na teroristických útokoch na New York a Washington. Walíd al-Šehrí bol na palube letu spoločnosti American Airlines č. 11, ktorý vrazil do budovy Svetového obchodného centra (WTC).

Vodca teroristickej siete al-Kájda o al-Šehrím hovorí ako o "mladom mužovi, ktorý osobne prenikol cez tie najextrémnejšie stupne nebezpečenstva a je raritou medzi mužmi - je jedným z 19 majstrov, nech im Boh všetkým žehná".

Podľa agentúry AP je na nahrávke aj posledný odkaz al-Šehrího, ktorý nahral tesne pred útokom na WTC. "Vrhneme sa na vás spredu aj zozadu, sprava aj zľava," hovorí budúci samovražedný atentátnik. Stratu svojho života podľa vlastných slov vôbec neľutuje. "Nesúperíme s vami o tento svet, pretože ten v Alahových očiach nemá väčšiu váhu ako komárie krídlo," povedal tesne pred smrťou al-Šehrí.

Video, ktoré má al-Kájda zverejniť pri príležitosti 6. výročia útokov z 11. septembra, ešte nebolo zverejnené na internetových stránkach islamských militantných organizácií. Jeho obsah však médiám v predstihu poskytla americká agentúra IntelCenter, ktorá monitoruje dianie v arabskom svete.

Bin Ládinove video má už od konca minulého týždňa k dispozícii aj Biely dom. Viacerí vysokopostavení americkí predstavitelia už pod podmienkou anonymity vyhlásili, že video je zrejme pravé a bolo nahraté nedávno, no jeho obsah zatiaľ zostával pre verejnosť tajomstvom.

SITA/AP/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Údržbár z Česka nakrútil ako jediný celý útok na WTC
<< predchádzajúci článok
Rezort hospodárstva založil Proexportnú radu