Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. novembra 2011

Bizniscentrum Wallenrod už predalo vyše tretiny priestorovNa bratislavskej Mickiewiczovej ulici v centre Bratislavy sa v septembri začala výstavba „zeleného“ bizniscentra Wallenrod, ktoré obohatí stereotypný kolorit okolitých ulíc fasádou zo ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) - Na bratislavskej Mickiewiczovej ulici v centre Bratislavy sa v septembri začala výstavba „zeleného“ bizniscentra Wallenrod, ktoré obohatí stereotypný kolorit okolitých ulíc fasádou zo stálozelených popínavých rastlín. Ekologické kancelárie nového bizniscentra pochádzajú z dielne architektonickej kancelárie ITB Architekti. Najbližším podobným architektonickým unikátom s fasádou obrastenou zeleňou sa v Európe môže pochváliť nemecká metropola Hamburg.


Stavebné práce pokračujú podľa harmonogramu, pričom stavba bude ukončená v plánovanom termíne decembra 2012. Napriek tomu, že stavba ešte nie je kompletná, už spoločnosť ITB Development, a.s. po dvoch mesiacoch predala 37 percent z kancelárskych priestorov. Svoje nové sídlo tu budú mať najmä právnické a konzultačné spoločnosti.

„Takýto výsledok predaja ešte pred ukončením stavby sa absolútne vymyká aktuálnemu trendu, kedy fyzické aj právnické osoby kupujú zväčša dokončené priestory. Dosiahnutý úspech potvrdzuje, že sa nám podarilo využiť dieru na realitnom trhu a ponúknuť spoločnostiam kancelárske priestory vo výbornej lokalite, vysokom štandarde a za výhodných podmienok,“ povedal člen predstavenstva ITB Development Ivan Rolný.

ITB Development priestory vo Wallenrode výlučne predáva. „Zaznamenali sme trend, že firmy chcú svoje kancelárske priestory vlastniť. Projektom Wallenrod sa tomuto trendu aj my prispôsobujeme,“ komentuje Ivan Rolný. Zámerom je vytvoriť vo Wallenrode stabilnú biznis komunitu úspešných firiem, ktoré vedia, že kúpa priestoru je výhodnejšia ako prenájom. Investované prostriedky sa pritom v porovnaní s prenájmom môžu vrátiť už do 11 rokov.

Výstavba komplexu začala v septembri. Na siedmich poschodiach komplexu je zákazníkom formou kúpy k dispozícii 12 kancelárskych priestorov od 180 do 250 m2, z ktorých je už viac ako 30 percent predaných pre budúcich zákazníkov. Na prízemí bude obchodný priestor, ktorého využitie však bude ITB Development posudzovať podľa striktných kritérií.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obžalovaný bol hladný, vzdal sa odvolania a išiel jesť
<< predchádzajúci článok
Počet útokov proti moslimom vzrástol v USA až o polovicu

Bizniscentrum Wallenrod už predalo vyše tretiny priestorov - diskusné fórum čitateľov