Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. novembra 2011

Black Sabbath zrejme plánuje návrat na scénuKultová heavymetalová skupina Black Sabbath zvolala na piatok 11. novembra o 11:11 pacifického času v Los Angeles tlačovú konferenciu. Zúčastnia sa na nej všetci štyria pôvodní ...Zdieľať
ozzy osbourne BRATISLAVA 5. novembra (WEBNOVINY) - Kultová heavymetalová skupina Black Sabbath zvolala na piatok 11. novembra o 11:11 pacifického času v Los Angeles tlačovú konferenciu.


Zúčastnia sa na nej všetci štyria pôvodní členovia formácie - spevák Ozzy Osbourne, gitarista Tony Iommi, basgitarrista Geezer Butler a bubeník Bill Ward. V bare Whisky A Go-Go na Sunset Strip by mali zverejniť "niečo špeciálne". Pravdepodobne oznámia návrat na scénu a informácie o prvých koncertoch po comebacku. Podujatie na mieste, kde pred 41 rokmi odohrali svoj prvý koncert v Los Angeles, bude moderovať hudobník Henry Rollins.

Black Sabbath vznikli v roku 1968 v Birminghame. Pôvodného frontmana Ozzyho Osbournea vyhodili v roku 1979 pre jeho alkoholovú a drogovú závislosť. Nahradil ho Ronnie James Dio, ktorý vlani v máji zomrel vo veku 67 rokov. Skupina sa v pôvodnej zostave vrátila na scénu v roku 1997. Bola headlinerom vlastného festivalu Ozzfest a v roku 1998 vydala živý album Reunion.

V roku 2001 začali pod producentským dohľadom Ricka Rubina nahrávať štúdiový album, no nedokončili ho a opäť sa rozišli. V roku 2006 Black Sabbath uviedli do Rock 'n' rollovej siene slávy. Tony Iommi, Geezer Butler a Ronnie James Dio v rokoch 2006 až 2010 pôsobili v kapele Heaven & Hell.
Informáciu zverejnila webová stránka nme.com.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V USA zomrela televízna legenda
<< predchádzajúci článok
Lucia Barmošová pokrstila nový hudobný projekt Sama Tomečka