Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2023

Blanár: Ľudské práva nie sú len slová na papieri, sú základom mieru a cestou k spravodlivejšej spoločnostiJe kolektívnou povinnosťou svetovej spoločnosti presadzovať ľudské práva každého človeka na svete. Pri príležitosti nedeľného Dňa ľudských práv to uviedol minister zahraničných vecí a európskych ...Zdieľať
rokovanie 3 676x451 10.12.2023 (SITA.sk) - Je kolektívnou povinnosťou svetovej spoločnosti presadzovať ľudské práva každého človeka na svete. Pri príležitosti nedeľného Dňa ľudských práv to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD). Desiaty december si totiž svet každoročne pripomína ako Deň ľudských práv.


Ľudské práva nie sú len slová na papieri, sú základom mieru a cestou k spravodlivejšej, rovnocennejšej a inkluzívnejšej spoločnosti pre dnešok, zajtrajšok a budúce generácie. Ich rešpektovanie, ochrana a napĺňanie sú nevyhnutné pre podporu spravodlivosti, zodpovednosti a pre ukončenie beztrestnosti,“ zdôraznil Blanár.


Valné zhromaždenie OSN prijalo pred 75 rokmi Všeobecnú deklaráciu ľudských práv, ktoré tak po prvý raz získali definíciu a aplikovateľnosť na každého kdekoľvek vo svete. Tento dokument položil základ pre globálny systém ľudských práv.
Zdroj: SITA.sk - Blanár: Ľudské práva nie sú len slová na papieri, sú základom mieru a cestou k spravodlivejšej spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko zintenzívnilo na Ukrajine útoky, chce získať iniciatívu pred prezidentskými voľbami
<< predchádzajúci článok
Tretí rok vo funkcii charakterizuje Žilinka ako súhrn rozhodnutí, o ktorých správnosti je presvedčený