Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. decembra 2023

Blanár schválil viac ako 700-tisíc eur na nákup odmínovacích systémov Božena pre UkrajinuMinister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) schválil finančný príspevok v hodnote 750-tisíc eur na nákup dvoch kusov odmínovacích systémov ...Zdieľať
654008bf39e63955902760 676x451 8.12.2023 (SITA.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) schválil finančný príspevok v hodnote 750-tisíc eur na nákup dvoch kusov odmínovacích systémov Božena 4+, ktoré sú určené na odmínovanie ukrajinského územia.


Zmluvu o poskytnutí príspevku dnes podpísal riaditeľ Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu Tomáš Bokor a veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku Myroslav Kastran.

Ukrajina je v súčasnosti najzamínovanejšou krajinou na svete, čo predstavuje obrovské nebezpečenstvo pre civilné obyvateľstvo, zabraňuje jeho návratu na oslobodené územia a významným spôsobom poškodzuje ekonomiku krajiny. Verím, že naše Boženy, produkt slovenského priemyslu, prispejú k vyčisteniu územia nášho suseda od mín a aspoň trochu uľahčia život civilistov," povedal Blanár. Boženy bude využívať špeciálny odmínovací tím v Chersonskej oblasti.


Zdroj: SITA.sk - Blanár schválil viac ako 700-tisíc eur na nákup odmínovacích systémov Božena pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lipšicovo vyjadrenie o odstúpení z postu špeciálneho prokurátora je farizejské, tvrdí minister vnútra Šutaj Eštok
<< predchádzajúci článok
Ruský terorista a ultranacionalista Girkin sa obáva, že ho pre kritiku Putina postihne rovnaký osud ako Prigožina