Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

12. júla 2010

Blattera sklamalo správanie oboch finalistovPrezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter vyhlásil, že od oboch finalistov Španielska aj Holandska očakával v nedeľňajšom stretnutí oveľa džentlmenskejšie ...Zdieľať
blatter Foto: SITA/AP

JOHANNESBURG 12. júla (WEBNOVINY) - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter vyhlásil, že od oboch finalistov Španielska aj Holandska očakával v nedeľňajšom stretnutí oveľa džentlmenskejšie správanie. Prvý muž svetového futbalu dúfal, že obaja aktéri predvedú fair-play hru, no finále napokon vošlo do dejín pre najväčší počet žltých kariet. Anglický arbiter Howard Webb vytiahol štrnásť žltých napomínaní a Holanďana Heitingu dokonca vylúčil.

Webb bol po stretnutí podrobený veľkej kritike, prezident FIFA sa ho však zastal. "Mal to veľmi ťažké," povedal Blatter a dodal, že ani jedno z mužstiev mu vôbec nepomohlo. Španieli napokon získali svoj premiérový titul majstra sveta, keď vyhrali nad "oranjes" 1:0 po predĺžení zásluhou gólu Andrésa Iniestu v 116. min.

SITA, AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Madride pristáli futbaloví majstri sveta
<< predchádzajúci článok
Jasnovidec, chobotnica Paul odchádza do dôchodku