Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. októbra 2018

Boeing splnil sľub a v septembri zvýšil dodávky modelu 737Americký výrobca lietadiel Boeing splnil sľub a zvýšil dodávky modelu 737 v septembri, keď klientom odovzdal 61 týchto svojich najžiadanejších strojov.Zdieľať
Foto: boeing
Chicago 10. októbra (TASR) - Americký výrobca lietadiel Boeing splnil sľub a zvýšil dodávky modelu 737 v septembri, keď klientom odovzdal 61 týchto svojich najžiadanejších strojov.


To je viac ako v auguste a v júli a zároveň tento výsledok signalizuje, že koncern už prekonal problémy vo výrobe, ktoré mu spôsobili dodávatelia.

Presnejšie, Boeing so sídlom v Chicagu, dodal v júli klientom 29 strojov typu 737 a v auguste 48. To bolo oveľa menej, ako je cieľ spoločnosti, ktorá chce v tomto roku odovzdať klientom viac ako 52 lietadiel mesačne.

Napriek tomu, že dodávky 737 v uplynulých mesiacoch spomalili, Boeing má podľa vedenia pripravený plán na ich zotavenie a verí, že v ďalšej časti roka ich zvýši.

Už v septembri sa mu podarilo vysoko prekonať plánované mesačné dodávky a zmierniť výpadok v predchádzajúcich mesiacoch.

Celkovo Boeing dodal v septembri tohto roka klientom 568 komerčných lietadiel. Do konca roka však musí odovzdať ešte 242 strojov a viac, aby dosiahol svoj celoročný cieľ, ktorým je dodanie 810 až 815 lietadiel klientom v roku 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FOTO: V Komárne sa začalo medzinárodné protiteroristické cvičenie
<< predchádzajúci článok
Po záplavách na Malorke je najmenej päť mŕtvych a 20 nezvestných

Boeing splnil sľub a v septembri zvýšil dodávky modelu 737 - diskusné fórum čitateľov