Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. augusta 2013

Boj s lesným požiarom v Betliari pokračuje tretí deňHasiči dnes už tretí deň bojujú s rozsiahlym lesným požiarom pri obci Betliar (okr. Rožňava). Na likvidácii ohňa sa podieľajú desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, ktorí opäť zasahovali po ...Zdieľať
Betliar 8. augusta (TASR) - Hasiči dnes už tretí deň bojujú s rozsiahlym lesným požiarom pri obci Betliar (okr. Rožňava). Na likvidácii ohňa sa podieľajú desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, ktorí opäť zasahovali po celú noc. Plocha zasiahnutá požiarom je podľa predpokladov najmenej 30 hektárov.

Hasiči aj dnes pokračujú v boji s rozsiahlym lesným požiarom pri obci Betliar (okr. Rožňava), ktorý vznikol v utorok popoludní 6. augusta 2013. Na snímke požiar lesa v masíve Volovca pri obci Betliar 7. augusta 2013. Foto: TASR/Milan Kapusta

Počas noci sa situácia stabilizovala, požiar bol pod kontrolou a hasiči postupne likvidovali menšie požiariská. "V plameňoch to nehorí, ale sú pahreby, ktoré treba dohasiť. Veliteľ zásahu zatiaľ nehlásil lokalizáciu požiaru. Je to nebezpečné, lebo ráno, keď sa rozfúka vietor, tak sa to môže opäť rozširovať, preto to strážia a monitorujú," uviedol pre TASR dnes o 6.30 h operačný dôstojník Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rožňave. Zasiahnutá rozloha dosiahla podľa neho 30 až 40 hektárov, horelo najmä kalamitné drevo a mladina.

Dnes budú opäť pri hasení zasahovať vrtuľníky, jeden z letky ministerstva vnútra z Popradu a ďalší vojenský z Prešova. Nadránom zasahovalo na mieste vyše 50 hasičov vrátane dobrovoľníkov, povolané jednotky s technikou boli aj z Rimavskej Soboty a Revúcej.

Oheň sa rozhorel v utorok pred 14.00 h v oblasti lokality Stádielko vo Volovských vrchoch. Lesné územie patrí pod správu štátneho podniku Lesy SR. Ide o oblasť roky zasiahnutú kalamitou kôrovca, kde postupne dochádzalo k výrubu stromov a výsadbe mladých stromčekov. Na likvidáciu požiaru privolali profesionálnych hasičov z Rožňavy, Košíc, Dobšinej či Popradu, ako aj dobrovoľných hasičov z okolia. Z dôvodu náročnosti terénu bola nasadená letecká technika. Príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa a bude predmetom vyšetrovania po likvidácii požiaru.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Deti je potrebné naučiť aj piť
<< predchádzajúci článok
Horúčavy vo štvrtok vyvrcholia, platia najvyššie výstrahy

Boj s lesným požiarom v Betliari pokračuje tretí deň - diskusné fórum čitateľov