Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. júna 2006

Bomba v zaparkovanom aute zabila šiestich ľudí, 36 zranila



Bomba v zaparkovanom aute v sobotu explodovala v západnom Bagdade, pričom zahynuli šiesti ľudia a 36 utrpelo zranenia. Nálož vybuchla ráno o 7. hodine miestneho času (17:00 SELČ) pred supermarketom v ...



Zdieľať

BAGDAD 17. júna (WEBNOVINY) - Bomba v zaparkovanom aute v sobotu explodovala v západnom Bagdade, pričom zahynuli šiesti ľudia a 36 utrpelo zranenia. Nálož vybuchla ráno o 7. hodine miestneho času (17:00 SELČ) pred supermarketom v štvrti Um Al-Márifáhm. Ako informovala polícia, zranených previezli do nemocnice Jarmúk. V Iraku zahynulo v sobotu pri ďalších incidentoch 17 osôb, z toho 12 v Bagdade.

Napriek silnej armádnej prítomnosti v bagdadských uliciach samovražedný atentátnik zabil troch irackých vojakov a civilistu na policajnom stanovisku. Sedem osôb zahynulo pri bombovom a mínometnom útoku na dvoch trhoviskách v Bagdade. Jedného civilistu zabila bomba uložená v aute, ktorá vybuchla pri národnom divadle v štvrti Karrada. Povstalci tiež usmrtili päť osôb v meste Mahmúdijá, 30 kilometrov južne od Bagdadu.

V piatok zahynulo v irackej metropole pri útoku samovražedného atentátnika v šiitskej mešite 11 osôb. Útočník umiestnil výbušniny do topánok, informoval zástupca mešity.

SITA,AP


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Podľa M. Kováča dnešné voľby nie sú zásadné
<< predchádzajúci článok
HZDS - ĽS sa dištancuje od nekalých volebných praktík