24hod.sk    Šport    NHL

23. septembra 2005

Bondra po roku a pol opäť trafil do čierneho

Dvoma bodmi okorenil svoj debut v drese Atlanty slovenský hokejový veterán Peter Bondra, ktorý v prípravnom zápase pred štartom NHL proti Caroline strelil v 14. minúte vedúci gól svojho tímu a neskôr pridal aj jednu asistenciu.

Thrashers však nakoniec prehrali s Hurricanes 4:5. „Viacerí chalani hrali v našom drese svoje prvé stretnutie a v tíme sa ešte iba udomácňujú. Musíme sa nad tým zamyslieť, pretože počet vylúčených bol naozaj priveľký. Stačilo si zabudnúť hokejku na nesprávnom mieste a už sme sedeli na trestnej lavici,“ povedal kouč Atlanty Bob Hartley.
Gólovo odštartoval svoju misiu v Pittsburghu aj Žigmund Pálffy. V dueli, ktorý tučniaci prehrali s Bostonom 4:5 p.p. vyrovnával skalický rodák sedem minút pred koncom riadneho času v presilovke na 4:4. Pálffy po pase hviezdneho Maria Lemieuxa prepasíroval puk za chrbát bezmocného gólmana Thomasa. Svoj prvý súboj za Penguins odohrala i tohtoročná draftová jednotka, 17-ročný center Sidney Crosby. Najospevovanejší hokejový tínedžer súčasnosti zaznamenal pri svojom krste bod za asistenciu. „Myslím, že na prvýkrát to bolo celkom dobré. Len by som sa asi mal viac pokúšať o streľbu. Chcem sa neustále zlepšovať a pomáhať tímu, ako len budem vedieť,“ vyjadril sa Crosby, ktorý hral v útoku spolu s nestarnúcim Lemieuxom. „Sidney podal veľmi dobrý výkon. Najmä pri mantineloch ukázal svoju silnú hernú stránku,“ zhodnotil jeho výkon Lemieux.

Výsledky: Carolina - Atlanta 5:4 (Bondra 1+1, Ronald Petrovický 0+1, obaja A.), Pittsburgh - Boston 4:5 po predĺžení (Pálffy - Pittsburgh 1+1), Detroit - Colorado 3:2 p.p., Philadelphia - New York Islanders 2:1 (Radivojevič 1+0, Handzuš 0+1,obaja Ph.), St. Louis - Nashville 3:4, Edmonton - Vancouver 5:4 po samostatných nájazdoch, Calgary - Chicago 4:2, Anaheim - San Jose 1:2 po samost. nájazdoch, Washington - Buffalo 0:4.

Zo zákulisia NHL

Mihálik do juniorky
Obranca Vladimír Mihálik začne nový ročník v zámorí v drese klubu juniorskej WHL Red Deer. Osemnásťročný rodák z Prešova to v predchádzajúcich dňoch skúšal v kempe klubu  Tampa Bay Lightning, obhajca Stanleyho pohára ho však  poslal ešte na rok hrať do juniorskej súťaže.

Osgood má problémy
Hokejový klub Detroit Red Wings možno odštartuje do novej sezóny NHL len s jedným skúseným gólmanom. Chris Osgood totiž možno vynechá zvyšok prípravných zápasov pre zranenie slabín a pravdepodobne ani nestihne začiatok ročníka.