07. marca 2017

Boston aj Winnipeg prehrali

Na snímke vpravo slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára, vľavo hráč Dallasu Esa Lindell v zápase hokejovej NHL Dallas Stars - Boston Bruins. Foto: TASR/AP
New York 7. marca (TASR) - V štyroch zápasoch NHL v noci na utorok sa bodovo nepresadil ani jeden slovenský hokejista. Boston v zostave so Zdenom Chárom a Petrom Cehlárikom podľahol v Ottawe 2:4 a Winnipeg, za ktorý nastúpil aj Marko Daňo, doma prehral so San Jose 2:3.

Tampa Bay na vlastnom ľade nestačila na New York Rangers 0:1 po predĺžení, keď jediný gól duelu strelil v 64. minúte Mika Zibanejad. Brankár hostí Antti Raanta si pripísal 38 úspešných zákrokov. Za domácich chytal Andrej Vasilevskij, na striedačke bol nachystaný Peter Budaj.

NHL - sumáre:

OTTAWA SENATORS - BOSTON BRUINS 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Brassard (Burrows, Methot), 4. Pageau (Phaneuf), 48 Hoffman (Karlsson, Phaneuf), 60. Burrows (Stone, Karlsson) - 19. Bergeron (Krug), 50. Marchand (Pastrňák, Krug). Brankári: Anderson - Rask, strely na bránku: 29:27, 17.046 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW YORK RANGERS 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 64. Zibanejad (McDonagh). Brankári: Vasilijevskij - Raanta, strely na bránku: 38:34, 19.092 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - DALLAS STARS 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 36. Bäckström (Shattenkirk, Orpik), 53. T.J. Oshie (Alzner, Bäckström) - 2. Shore (Sharp, Johns), 25. Faksa, 26. Spezza (Benn, Seguin), 59. Sharp (Klinberg). Brankári: Holtby (26. Grubauer) - Lehtonen, strely na bránku: 44:22, 18.506 divákov.

WINNPIEG JETS - SAN JOSE SHARKS 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly: 12. Morrissey, 60. Scheifele (Ehlers, Laine) - 10. Pavelski (Karlsson, Dillon), 48. Boedker (Couture), 60. Pavelski (Vlasic, Thornton). Brankári: Hellebuyck - Dell, strely na bránku: 33:30, 15.294 divákov.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 21:20 0 0 0 -1 3 0

Peter Cehlárik (Boston) 16:07 0 0 0 -1 1 0

Marko Daňo (Winnipeg) 11:05 0 0 0 -1 2 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/