Bostonské "medvede" v zámorskej hokejovej NHL sa pod ...

chara Odporúčame:

Podľa bývalého hráča profiligy má NHL problémy s dopingom

Jaroslav Halák má nového trénera NEW YORK 8. novembra (WEBNOVINY) - Bostonské "medvede" v zámorskej hokejovej NHL sa pod vedením svojho slovenského kapitána Zdena Cháru prebúdzajú.

Po sobotňajšej demolácii Toronta na jeho vlastnom ľade (7:0, Chára 0+2) si v pondelok poradili doma s New York Islanders hladko 6:2 a 34-ročný trenčiansky rodák si znova pripísal dve gólové prihrávky - vo svojom trinástom zápase sezóny dosiahol jubilejný desiaty bod.

O svojom úspechu rozhodli Bruins v záverečnej tretine, ktorú vyhrali presvedčivo 3:0. V drese "ostrovanov" si ďalší slovenský bek Milan Jurčina pripísal dve mínusky.

V pondelňajšom súboji dvoch kalifornských tímov sa viac darilo hokejistom San Jose Sharks, ktorí prevýšili Los Angeles 4:2. Za domácich odohral slovenský center Michal Handzuš vyše 11 minút, ale bez bodového zápisu.

Výsledky pondelňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - New York Islanders 6:2 (3:2, 0:0, 3:0)
Góly: 2. Pouliot (J. Caron), 14. Horton (CHÁRA, Krejčí), 15. Seguin (P. Bergeron, Marchand), 45. Lucic (Horton, Krejčí), 46. Horton (Corvo, Seidenberg), 58. Krejčí (CHÁRA, Lucic) - 6. Moulson (Staios, Grabner), 19. Grabner (Tavares, Moulson)

San Jose - Los Angeles 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Góly: 32. J. Thornton (Marleau, Pavelski), 33. Marleau (D. Boyle, Clowe), 38. D. Boyle (Pavelski, Marleau), 47. Couture (Vlasic, J. Thornton) - 27. Jack Johnson (Doughty, Kopitar), 49. Kopitar (Doughty, Quick)