06. januára 2008

Boston zdolal Detroit, Paul zatienil Nasha

Jeden z najočakávanejších duelov základnej časti zámorskej basketbalovej NBA, stredajší súboj Detroitu a Bostonu, nečakane rozhodol hosťujúci nováčik Glen Davis.

NEW YORK 6. januára (WEBNOVINY) - Jeden z najočakávanejších duelov základnej časti zámorskej basketbalovej NBA, stredajší súboj Detroitu a Bostonu, nečakane rozhodol hosťujúci nováčik Glen Davis. Dvadsaťdvaročný krídelník nastrieľal 16 zo svojich rekordných 20 bodov v záverečnej štvrtine a najvýraznejšou mierou sa pričinil o triumf Celtics v pomere 92:85. "Je to naozaj dobrý pocit výraznejšie sa presadiť v takomto prestížnom súboji. S týmto víťazstvom sa však nesmieme upokojiť, v sezóne nás čaká ešte viacero duelov proti Pistons," skonštatoval Davis. Pre hostí to bolo deviate víťazstvo v rade a 29. v sezóne, domácim prerušili 11-zápasovú sériu úspechov. "Potrebovali sme uspieť, pomstiť sa za domácu prehru," pripomenul tréner Celtics Doc Rivers fakt, že práve Detroit naposledy zdolal jeho zverencov a pokazil im domácu stopercentnú bilanciu. Vo vynikajúcich výkonoch pokračuje rozohrávač New Jersey Jason Kidd, ktorý zaznamenal v druhom dueli v priebehu dvoch dní opäť triple-double a pomohol svojmu tímu k piatemu víťazstvu v rade. V piatok pri triumfe 102:96 nad Charlotte zaznamenal 11 bodov, 12 asistencií a 10 doskokov, o deň neskôr sa v Atlante (113:107) zaskvel 10 bodmi, 14 asistenciami a 13 doskokmi. Navyše, proti Hawks ustrážil nebezpečného Joa Johnsona, ktorému dovolil zaznamenať iba 9 bodov. "Pokúšal som sa mu čo najviac znechutiť zápas," skromne poznamenal Kidd, ktorý sa môže pochváliť už 9. triple-double v sezóne a 96. v kariére. Portland zdolal doma Utah 103:89 napriek tomu, že líder Trail Blazers Brandon Roy odohral pre narazenú kostrč iba necelých desať minút. Pre domácich mal súboj proti Jazz zvláštny náboj, lebo práve tento súper ukončil v závere minulého roka ich rekordnú 13-zápasovú sériu triumfov. V dôležitej tretej časti hry žiaril Martell Webster, keď zaznamenal 24 bodov, vrátane desiatich úspešných pokusov z poľa za sebou. "Prekvapilo ma to. Nikdy som nič podobné nevidel. Súper ho stále nechával voľného, nechápal som to," povedal rozohrávač Portlandu Jarret Jack o svojom spoluhráčovi. Vo Phoenixe sa predstavilo New Orleans a súboj dvoch z najlepších rozohrávačov súťaže dopadol lepšie pre hosťujúceho Chrisa Paula. Dvadsaťjedenročný tvorca hry Hornets odohral plných 48 minút, zatienil i slávnejšieho Steva Nasha a svoj tím priviedol k triumfu 118:113. "Odohrali sme výborný duel proti jednému z najsilnejších tímov na Západe. Dnes zabrali naplno všetci hráči. O to sa snažíme počas celej sezóny," povedal spokojný Paul. Hostia dosiahli toto cenné víťazstvo aj bez Davida Westa, ktorého sužoval ľavý bok. Výsledky - sobota: Portland - Utah 103:89 Najviac bodov: Webster 26, Aldridge 20, T. Outlaw 14 - D. Williams 23, Okür 15, Harpring 14, štvrtiny: 22:23, 17:19, 36:22, 28:25, 20 451 divákov Phoenix - New Orleans 113:118 Najviac bodov: Barbosa 28, Nash 23 (11 asistencií), Hill a Stoudemire po 17 - Paul 28 (10 asistencií), Stojakovič 23, Peterson 22, štvrtiny: 31:34, 27:23, 25:33, 20:28, 18 422 divákov Chicago - Sacramento 94:93 Najviac bodov: Nocioni 26, Gordon 20, Tyrus Thomas 14 - B. Miller 22 (13 doskokov), Dahntay Jones 16, Douby 14, štvrtiny: 24:25, 28:24, 23:22, 19:22, 21 908 divákov Houston - New York 103:91 Najviac bodov: Jao 30, Brooks 22, Alston 14 - N. Robinson 25, Z. Randolph 18 (22 doskokov), Curry 16, štvrtiny: 27:13, 28:29, 24:27, 24:22, 16 634 divákov Detroit - Boston 85:92 Najviac bodov: R. Hamilton 18, Billups 17, R. Wallace 16 - G. Davis 20, Pierce 19, Garnett 15, štvrtiny: 22:12, 21:29, 23:22, 19:29, 22 076 divákov Atlanta - New Jersey 107:113 Najviac bodov: Josh Smith 34, Marvin Williams 18, Childress 16 - V. Carter 29, R. Jefferson 21, Boone 17 (12 doskokov), štvrtiny: 27:22, 30:28, 22:26, 28:37, 15 766 divákov SITA