23. marca 2022

Box: Jedináková vybojovala zlato na ME do 22 rokov

Slovensko získalo v Poreči celkovo tri cenné kovy.

Slovenská reprzentantka v boxe Miroslava Jedináková je majsterka Európy do 22 rokov v hmotnostnej kategórii do 63 kg. V utorkovom finále si na šampionáte v chorvátskom Poreči poradila s Gizem Özerovou z Turecka jednoznačne 5:0 na body a dosiahla najväčší úspech svojej doterajšej kariéry. Informoval o tom portál olympic.sk.

Slovensko získalo v Poreči celkovo tri cenné kovy. Okrem Jedinákovej si postup do finále vybojovala aj Nicole Ďuríková, v najľahšej váhe do 48 kg v ňom prehrala s ďalšou Turkyňou Erivan Barutovou a má striebornú medailu. Bronz si odniesol Joseph Kostúr, ktorý sa v kategórii do 92 kg prebojoval až do semifinále. V boji o finále tesne nestačil na Taliana Roberta Lizziho.

Škriniar dovŕšil víťazný hetrik v ankete Futbalista roka 2021, cenu si odniesol aj tréner Weiss a ďalší (foto)
Halepovú koniec Bartyovej rozplakal, Kvitová: Tenis bez teba bude iný