07. decembra 2008

BOX: Na M-SR v Nitre dva tituly pre Slovenské Nové Mesto a ŠKP BA

Majstrovstvá Slovenska mužov v boxe v Nitre (5. - 7. decembra 2008) - súhrn výsledkov nedeľňajších finálových duelov a prehľad medailistov

Na víkendových majstrovstvách Slovenska mužov v boxe (5. - 7. 12.) v ŠH Olympia v Nitre sa v desiatich kategóriach tešili z titulu pästiari až z ôsmich klubov. Dve celkové prvenstvá si vybojovali ŠKP Bratislava (Tomáš Vaňo do 57 kg, Pavol Hlavačka do 69 kg) a Agent 007 Slovenské Nové Mesto (Michal Onda do 64 kg, Ján Onda do 81 kg), jeden konečný triumf patrí klubom MŠK Vranov (Peter Šenky do 51 kg), Global Vranov (Martin Parlagi do 54 kg), BC Dubnica (Mário Zábojník do 60 kg), BC Galanta (Ladislav Takács do 75 kg), BCS Bratislava (Dominik Milko do 91 kg) a BC Stavbár Nitra (Sandro Dirnfeld nad 91 kg).

"Na majstrovstvách Slovenska sa predstavilo 46 boxerov zo 14 oddielov, čo je trochu menej ako sme očakávali. V jednej kategórii - do 60 kg sa prihlásili len dvaja borci, ktorí tak vytvorili hneď finálovú dvojicu, v štyridsaťosmičke sme majstrovský titul vôbec neudelili. Napriek tomu mohli diváci v Nitre sledovať niektoré zaujímavé duely. Najvyrovnanejší z finálových súbojov bol ten do 75 kg medzi Takácsom z Galanty a Hoangom z Nového Mesta nad Váhom. Favoriti ako Parlagi, Michal Onda, Ján Onda, Hlavačka, Vaňo či Šenky potvrdili v ringu svoje kvality i papierové predpoklady a zvíťazili bez väčších problémov. Z kvalitných a skúsenejších borcov chýbal v Nitre iba Rudolf Dydi,“ zhodnotil pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenskej asociácie boxerov amatérov (SABA) Tibor Hornig a dodal: "Myslím si, že mužský šampionát bol úspešný aj po organizačnej i spoločenskej stránke. Za najtechnickejšieho boxera majstrovstiev Slovenska sme vyhlásili rovnako ako vlani Pavla Hlavačku z ŠKP Bratislava."
V porovnaní s vlaňajšími M-SR mužov v Košiciach dokázali obhájiť majstrovské tituly traja pästiari - Michal Onda (v roku 2007 však zvíťazil v kategórii do 60 kg, teraz do 64 kg), Pavol Hlavačka (vlani vyhral kategóriu do 64 kg, v tomto roku do 69 kg) a Ján Onda (minulý rok i teraz triumfoval v kategórii do 81 kg).

Súhrn výsledkov nedeľňajších finálových duelov na majstrovstvách Slovenska mužov v boxe v Nitre (5. - 7. decembra 2008):

kategória do 51 kg (prihlásení traja boxeri): Peter Šenky (MŠK Vranov) - Miroslav Kovács (BC Dubnica) - Šenky vyhral r.s.c.i. (zranením súpera) v 3. kole, bronz získal René Rajkó (Bašta Komárno)

do 54 kg (prihlásení 3 boxeri): Martin Parlagi (Global Vranov) - Róbert Janko (BCS Bratislava) - Parlagi vyhral vzdaním súpera v 2. kole, bronz získal Ondrej Kurinec (BC Dubnica)

do 57 kg (prihlásení 4 boxeri): Tomáš Vaňo (ŠKP Bratislava) - Matúš Babiak (ŠKP Bratislava) 24:11 na body, bronz získali Martin Labuda (Global Vranov) a Attila Szabó (BC Komárno)

do 60 kg (prihlásení len 2 boxeri): Mário Zábojník (BC Dubnica) - Michal Kincel (BC Stavbár Nitra) 14:11 na body

do 64 kg (prihlásení 4 boxeri): Michal Onda (Agent 007 Slovenské Nové Mesto) - Michal Spišiak (BC Stavbár Nitra) 21:10 na body, bronz získali Arpád Lakatoš (BC Galanta) a Marek Gábriš (BC Dubnica)

do 69 kg (prihlásených 8 boxerov): Pavol Hlavačka (ŠKP Bratislava) - Tibor Kružel (BC Trnava) 21:2 na body, bronz získali Ondrej Šebora (BC Trnava) a Dávid Gaži (MŠK Vranov)

do 75 kg (prihlásených 8 boxerov): Ladislav Takács (BC Galanta) - Nikolas Hoang (Nové Mesto nad Váhom) 26:19 na body, bronz získali Branislav Chudý (BC Stavbár Nitra) a Erik Balog (Agent 007 Slovenské Nové Mesto)
do 81 kg (prihlásených 6 boxerov): Ján Onda (Agent 007 Slovenské Nové Mesto) - Ján Vencel (Agent 007 Slovenské Nové Mesto) - Ján Onda vyhral vzdaním súpera v 2. kole, bronz získali Jozef Gábriš (BC Dubnica) a Tibor Šabík (BC Stavbár Nitra)

do 91 kg (prihlásení 4 boxeri): Dominik Milko (BCS Bratislava) - Michal Plesník (Nové Mesto nad Váhom) 15:6, bronz získali Michal Hromek (BC Stavbár Nitra) a Peter Hýravý (MŠK Vranov)

nad 91 kg (prihlásení 4 boxeri): Sandro Dirnfeld (BC Stavbár Nitra) - Martin Hanus (BCS Bratislava) - Dirnfeld vyhral vzdaním súpera v 2. kole, bronz získali Patrik Zvolenský (BC Trnava) a Matúš Tóth (Agent 007 Slovenské Nové Mesto)