Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. apríla 2018

Bradatá speváčka Conchita Wurst priznala, že má vírus HIVVíťazka pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2014 Conchita Wurst.Zdieľať
Víťazka pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2014 Conchita Wurst. Foto: TASR/AP
 
Viedeň 16. apríla (TASR) - Rakúska víťazka Eurovíznej pesničkovej súťaže, speváčka Conchita Wurst, priznala, že má vírus HIV. Zverejnila to v príspevku na sociálnej sieti Instagram s tým, že k tomuto kroku bola prinútená vyhrážkami svojho bývalého partnera. Informovala o tom v noci na pondelok agentúra DPA.


"Bola som HIV pozitívna niekoľko rokov," napísala Wurstová. "Toto (priznanie) je v súčasnosti pre verejnosť nepodstatné, ale môj expriateľ sa mi vyhrážal, že túto súkromnú informáciu zverejní," vysvetlila Wurstová. Podľa nej tak urobila preto, lebo nikto nemá právo sa jej vyhrážať a ovplyvňovať jej život.

Povedala, že od chvíle, čo jej HIV diagnostikovali, sa však liečila a vírus bol u nej mnoho rokov pod hranicou zistiteľnosti - a preto HIV nemohla preniesť.

"Dúfam, že týmto dodám ostatným odvahu," dodala v závere svojho príspevku.

Conchita Wurst, bradatá rakúska speváčka, za ktorou sa skrýva interpret známy pod občianskym menom Thomas Neuwirth, triumfovala v Eurovíznej pesničkovej súťaži v roku 2014 s piesňou Rise Like a Phoenix.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Beyoncé sa na Coachelle predstavila aj spolu s Destiny’s Child
<< predchádzajúci článok
Andrej Vrbacký bol zakladateľom agentúrneho spravodajstva

Bradatá speváčka Conchita Wurst priznala, že má vírus HIV - diskusné fórum čitateľov