Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

27. apríla 2012

Bratislavčania sa opäť môžu vyviezť na Kamzík lanovkouBratislavčania sa môžu opäť previezť lanovkou zo Železnej studničky na Kamzík. Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý dnes oficiálne otvoril lanovkovú sezónu. Ročne ...Zdieľať
lanovka zo zeleznej studnicky na kamz BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) – Bratislavčania sa môžu opäť previezť lanovkou zo Železnej studničky na Kamzík. Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý dnes oficiálne otvoril lanovkovú sezónu.


Ročne lanovku využije približne 22-tisíc ľudí, cesta nahor trvá na kilometrovej trase približne pätnásť minút. Za odvezenie na Kamzík ľudia zaplatia tri eurá, za spiatočnú jazdu štyri eurá. Lanovku môžu využívať aj cyklisti.

Ako uviedol novomestský starosta, prevádzka lanovky stojí mestskú časť približne 180-tisíc eur, tento rok sa im však podarilo ušetriť 20-tisíc eur. Nové Mesto chce tiež pri lanovke ešte v tomto roku otvoriť cyklotrasu, ktorú zvládnu aj deti vo veku 12 rokov. Začínať bude na hornej stanici lanovky, návštevníci sa na bicykli dostanú až dole.

„Veríme, že toto posilní záujem ľudí o lanovku,“ povedal Rudolf Kusý. Strojník lanovky Milan Hanečka hovorí, že lanovku si obľúbili nielen Bratislavčania, ale aj návštevníci z celého Slovenska. Prichádzajú aj turisti z Rakúska, Maďarska, Českej republiky. Lanovku postavili v sedemdesiatych rokoch, po osemnástich rokoch ju zrekonštruovali. Podľa strojníka Hanečku sa jej netreba báť, pravidelne ju kontrolujú a udržiavajú.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Španielsko má dostatok zdrojov na prípadnú pomoc bankám
<< predchádzajúci článok
Cudzinci budú mať v Holandsku obmedzený prístup k marihuane

Bratislavčania sa opäť môžu vyviezť na Kamzík lanovkou - diskusné fórum čitateľov