Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

10. júla 2021

Bratislavská Petržalka vlani hospodárila s prebytkom takmer 6 miliónov eur, mohli za to zvýšené daňové príjmyBratislavská Petržalka minulý rok hospodárila s prebytkom 5,87 milióna eur. Potvrdil to záverečný účet mestskej časti za rok 2020, ktorý spolu so zvýšením investičných ...Zdieľať
peniaze 676x451 10.7.2021  - Bratislavská Petržalka minulý rok hospodárila s prebytkom 5,87 milióna eur. Potvrdil to záverečný účet mestskej časti za rok 2020, ktorý spolu so zvýšením investičných výdavkov aktuálneho rozpočtu o sumu 2,67 milióna eur schválili petržalskí poslanci na poslednom zasadnutí zastupiteľstva.


Prebytok bol spôsobený najmä zvýšenými daňovými príjmami, predovšetkým z dane z príjmov fyzických osôb, dane z nehnuteľnosti a poplatku za komunálny odpad.

Petržalskí poslanci na čele so starostom Jánom Hrčkom rozhodli, že časť z týchto financií pôjde do rezervného fondu. Z neho bude môcť mestská časť čerpať pri potrebnej údržbe či investičných projektoch.

„Napríklad pri ďalšom zlepšovaní dopravy, rozširovaní kapacít materských a základných škôl, skvalitnení sociálnych a technických služieb, či ešte lepšej podpore kultúry, športu a komunitného života v Petržalke," uviedla mestská časť.

"Paradoxne, najnovší prebytkový výsledok nášho hospodárenia je najlepší za posledných 15 rokov, čo pokladám za veľmi pozitívnu správu. Ušetrené financie sa budeme snažiť v nasledujúcom období využiť naozaj zmysluplne. Tak na kompenzáciu dopadov koronakrízy z pohľadu obyvateľov a návštevníkov Petržalky, ako aj na realizáciu viacerých projektov, pričom dôraz budeme stále klásť aj na spolufinancovanie z externých zdrojov," uzavrel starosta Petržalky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavská Petržalka vlani hospodárila s prebytkom takmer 6 miliónov eur, mohli za to zvýšené daňové príjmy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heger predložil Správu o bezpečnosti Slovenska, situácia bola vlani zložitá aj často konfrontačná
<< predchádzajúci článok
Plamene pohltili obilie v Gajaroch, zasahovalo 60 profesionálnych i dobrovoľných hasičov