Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

29. júla 2015

Bratislavské Nové Mesto budú upratovať aj ľudia bez domovaOd začiatku augusta spúšťa mestská časť Bratislava - Nové Mesto v spolupráci s občianskym združením Vagus projekt pracovnej terapie pre ľudí bez domova. TASR ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok
 
Bratislava 29. júla (TASR) - Od začiatku augusta spúšťa mestská časť Bratislava – Nové Mesto v spolupráci s občianskym združením Vagus projekt pracovnej terapie pre ľudí bez domova. TASR informoval Marek Tettinger, hovorca bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.


„Ľudia bez domova rýchlo strácajú pracovné návyky, cieľom projektu je ich naštartovanie aktívnym zapájaním do pracovného procesu,” konštatuje Peter Adam z občianskeho združenia.

Pri upratovacích prácach dostanú ľudia bez domova, ktorí navštevujú denné centrum Domec na Mýtnej ulici, šancu zlepšiť si pracovné návyky, zarobiť si peniaze na zlepšenie životnej situácie, ale aj naštartovať sa v procese začlenenia do spoločnosti.

Ľudia, ktorí sa zapoja do projektu, budú aj s pomocou kvalifikovaného pracovného terapeuta pomáhať čistiť a upratovať mestskú časť. „Máme vytypované konkrétne lokality v Novom Meste. Okrem upratovania ich zapojíme do natierania zábradlia, ako aj do čistenia podchodu na Trnavskom mýte od grafiti,” dopĺňa starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Projekt sa zameria na pozemky, ktoré nepatria mestskej časti, ale sú na jej území a vyžadujú si starostlivosť. Prostriedky na financovanie projektu sa podarilo získať z externých zdrojov, finančne túto aktivitu podporil investor neďalekého projektu Pri mýte. Projekt pobeží od augusta do konca novembra, pričom čistenie sa uskutoční trikrát týždenne.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
R.FICO: Smer-SD nepotrebuje na predvolebnú kampaň sponzorské príspevky
<< predchádzajúci článok
Z útoku na katolícky kostol obvinili dvoch židovských extrémistov