Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

06. apríla 2018

Bratislavský kraj ocenil prácu učiteľov, odmenil dvadsiatich z nichIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR
 
Bratislava 6. apríla (TASR) – Pri príležitosti nedávneho Dňa učiteľov ocenil v piatok svojich pedagógov aj Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Ocenenie z rúk predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu si prevzala dvadsiatka učiteľov z gymnázií a stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.


"Nakoľko školstvo patrí k prioritám župy, robíme všetko pre to, aby sa zlepšilo postavenie učiteľov a zlepšilo sa aj ich finančné ohodnotenie. Aby mohli svoju prácu aj naďalej robiť s láskou a zanietením," priblížil Droba, ktorý preto ich oceňovanie a motivovanie považuje za dôležité. Pedagógovia, ktorých vybrala výberová komisia, si prevzali ďakovný list a finančnú odmenu 350 eur.

Droba už na rokovaní Zastupiteľstva BSK vlani v decembri skonštatoval, že kompetenčnú oblasť školstva si ponecháva vo svojich rukách. Zdôraznil, že so svojím odborným tímom pripravuje v tomto smere veľké zmeny. Ako jeden z prvých krokov a signálov, aj na zlepšenie kvality stredných škôl, boli mimoriadne odmeny koncom minulého roka pre viac ako 3200 pedagogických a nepedagogických zamestnancov stredných škôl, ale aj zamestnancov domovov sociálnych služieb. Tí vtedy dostali na odmenách po 100 eur z balíka, ktorý sa kraju podarilo ušetriť. Na učiteľov sa myslí aj v programovom vyhlásení kraja, teda plánu na najbližších päť rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci v Maďarsku budú druhýkrát voliť do parlamentu svojho zástupcu
<< predchádzajúci článok
Čína už nie je ochotná rokovať, ak USA prijmú ďalšie clá

Bratislavský kraj ocenil prácu učiteľov, odmenil dvadsiatich z nich - diskusné fórum čitateľov