24hod.sk    Šport    MS 2006 - Futbal

13. júna 2006

Brazília vyhrala nad Chorvátskom 1:0

Futbalisti Brazílie majú za sebou úspešný vstup do majstrovstiev sveta v Nemecku. Úradujúci majstri sveta zvíťazili v F-skupine v Berlíne nad Chorvátskom 1:0. Jediný gól vsietil tesne pred odchodom na ...

BERLÍN 13. júna (WN/SITA) - Futbalisti Brazílie majú za sebou úspešný vstup do majstrovstiev sveta v Nemecku. Úradujúci majstri sveta zvíťazili v F-skupine v Berlíne nad Chorvátskom 1:0. Jediný gól vsietil tesne pred odchodom na prestávku strelou z 23 m Kaká. Chorváti dovtedy taktickou hrou dokázali s favoritom držať krok. V druhom polčase boli dokonca nebezpečnejší, ale recept na prekonanie pozorného Didu nenašli. Brazília víťazstvom zlepšila historický rekord v počte víťazných stretnutí na MS v neprerušenom slede. Juhoameričania ich majú na svojom konte už osem, keďže pred štyrmi rokmi počas svojej púte za piatym titulom v Japonsku a Kórejskej republike vyhrali všetkých sedem zápasov. Naposledy na MS prehrali vo finále v roku 1998 s Francúzmi. Brazílčania sa najbližšie stretnú v nedeľu 18. júna v Mníchove s Austráliou, Chorvátov čakajú v rovnaký deň v ďalšom bavorskom meste Norimbergu Japonci.