Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. februára 2020

Británia plánuje zmenu migračného systému, nekvalifikovaní pracovníci zrejme víza nedostanúNekvalifikovaní pracovníci podľa imigračných plánov britskej vlády nedostanú pracovné víza do Veľkej Británie. Vláda krajiny v tejto súvislosti vyzvala zamestnávateľov, aby sa už nespoliehali na ...Zdieľať
viza 676x451 19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Nekvalifikovaní pracovníci podľa imigračných plánov britskej vlády nedostanú pracovné víza do Veľkej Británie. Vláda krajiny v tejto súvislosti vyzvala zamestnávateľov, aby sa už nespoliehali na "lacnú pracovnú silu" z Európy, ale aby investovali do udržania si zamestnancov a vývoja automatizácie.


Britské ministerstvo vnútra uviedlo, že k občanom EÚ a občanom krajín mimo EÚ po 31. decembri tohto roka uplatní rovnaký prístup. Informuje o tom portál bbc.com.

Britská vláda chce migračný systém založený na bodovom hodnotení. Pracovníci, ktorí budú chcieť prísť do Británie, budú musieť ovládať angličtinu a mať ponuku na kvalifikované zamestnanie. Za splnenie týchto dvoch kritérií získajú 50 bodov.

Celkovo budú musieť imigranti na pracovné povolenie získať 70 bodov. Body sa im budú prideľovať aj v závislosti od výšky ponúkaného platu alebo na základe toho, či pôjde o prácu v odvetví s nedostatkom pracovnej sily.


Zdroj: Webnoviny.sk - Británia plánuje zmenu migračného systému, nekvalifikovaní pracovníci zrejme víza nedostanú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lyžiar vypadol z lanovky a udusil sa, okolo hlavy a krku sa mu omotala vetrovka
<< predchádzajúci článok
Francúzsko chce zatvoriť najstaršiu jadrovú elektráreň do konca júna, prvý reaktor vypnú už cez víkend

Británia plánuje zmenu migračného systému, nekvalifikovaní pracovníci zrejme víza nedostanú - diskusné fórum čitateľov