Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. októbra 2020

Británia zvažuje lockdown v Anglicku, počet prípadov COVID-19 je výrazne nad najhorším scenáromBritská vláda zvažuje zavedenie lockdownu v Anglicku po tom, ako vedeckí poradcovia varovali, že počet hospitalizovaných a mŕtvych v dôsledku koronavírusu ...Zdieľať
virus_outbreak_italy_68445 f3b714310d6849da9e424f6e30cbd29d min 676x451 31.10.2020 (Webnoviny.sk) - Britská vláda zvažuje zavedenie lockdownu v Anglicku po tom, ako vedeckí poradcovia varovali, že počet hospitalizovaných a mŕtvych v dôsledku koronavírusu môže čoskoro presiahnuť jarnú úroveň.


Epidemiológ John Edmunds, člen vládnej skupiny, vyhlásil, že počet prípadov je "výrazne nad" najhorším scenárom vypracovaným začiatkom mesiaca.

Premiér Boris Johnson predstavil systém lokálnych obmedzení v Anglicku súvisiaci s úrovňou infekcie. Vedci však upozorňujú, že to nestačí.

Podľa novín The Times v pondelok plánuje vyhlásiť mesačný lockdown, no vláda potvrdila, že zatiaľ nedospela k žiadnemu rozhodnutiu.

Británia eviduje každý deň viac ako 20-tisíc nových prípadov. Zároveň má najvyšší počet mŕtvych v Európe, a to viac ako 46-tisíc.Zdroj: Webnoviny.sk - Británia zvažuje lockdown v Anglicku, počet prípadov COVID-19 je výrazne nad najhorším scenárom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia musela zasahovať pri testovaní v Dulovciach, incident skončil trestným oznámením
<< predchádzajúci článok
Padlo trestné oznámenie počas celoplošného testovania, ide o spracovanie osobných údajov

Británia zvažuje lockdown v Anglicku, počet prípadov COVID-19 je výrazne nad najhorším scenárom - diskusné fórum čitateľov