Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

12. novembra 2007

Briti odhadzujú najviac odpadkov v EurópeBritánia sa stala "smetiakom Európy", pretože Briti produkujú viac odpadkov ako ktorákoľvek krajina v Európskej únii, ukázali nové udaje prezentované v pondelok. Ak bude súčasný trend ...Zdieľať

LONDÝN 12. novembra (WEBNOVINY) - Británia sa stala "smetiakom Európy", pretože Briti produkujú viac odpadkov ako ktorákoľvek krajina v Európskej únii, ukázali nové udaje prezentované v pondelok. Ak bude súčasný trend pokračovať, Británia nebude mať o deväť rokov dostatok miesta na likvidáciu odpadu, ktorý nemožno recyklovať, uvádza sa v správe, ktorú vypracovala Asociácia miestnych samospráv (LGA). Podľa správy Británia produkuje toľko odpadu ako 18 krajín EÚ s najmenším množstvom odpadkov spolu. "Británia je smetiakom Európy, keďže produkuje toľko odpadu, ako žiadna iná krajina na kontinente," povedal Paul

Bettison, predseda environmentálnej rady LGA. "Celé desaťročia si ľudia zvykli na možnosť odhadzovať odpadky bez toho, aby sa starali o následky. Tie dni sa však už skončili," povedal Bettison.

Podľa údajov za rok 2005 zoznam krajín s najvyšším množstvom odhodených odpadkov je nasledovný:

Británia takmer 22,6 milióna ton

Taliansko 17,6 milióna

Španielsko 14,2 milióna

Francúzsko 12 miliónov

Poľsko 8,6 milióna ton.

Štúdia tiež ukázala, že 40 percent obalov nakúpeného tovaru nemožno recyklovať a vyzvala výrobcov, aby v tejto oblasti urobili radikálnu nápravu.

"Miestni politici, biznismani a obyvatelia miest a dedín musia urobiť všetko, čo je v ich silách na ochránu prírody, aby sa z nej nestala hora odpadkov," povedal Bettison.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Iráne verejnili zoznam nerestí a neslušného správania
<< predchádzajúci článok
100 miliónový Jackpot v LOTO!