24hod.sk    Ekonomika

22. júna 2021

Briti začali rokovania o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchodeVeľká Británia začala rokovania o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode. Podľa britskej vlády by to mohlo firmám poskytnúť prístup „do niektorých najväčších hospodárstiev ...Zdieľať
libra 676x451 22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia začala rokovania o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode. Podľa britskej vlády by to mohlo firmám poskytnúť prístup „do niektorých najväčších hospodárstiev súčasnosti a budúcnosti". Informuje o tom portál bbc.com.


Komplexnú a progresívnu dohodu pre transpacifické partnerstvo (CPTPP) tvorí jedenásť krajín, vrátane Austrálie, Kanady a Japonska. Členstvo v nej by zredukovalo clá na taký export, ako sú automobily či whisky. Ázijsko-pacifická dohoda o voľnom obchode pokrýva trh s približne 500 miliónmi obyvateľov.

Ministerka zahraničného obchodu Veľkej Británie Liz Trussová uviedla, že táto obchodná oblasť je „časťou sveta, v ktorej ležia najväčšie príležitosti Británie". Ministerka dodala, že členstvo v dohode pomôže „farmárom, výrobcom a inovátorom predávať do niektorých najväčších ekonomík súčasnosti a budúcnosti, ale bez vzdania sa kontroly nad našimi zákonmi, hranicami a peniazmi".


Zdroj: Webnoviny.sk - Briti začali rokovania o pripojení sa k ázijsko-pacifickej dohode o voľnom obchode © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/briti-zacali-rokovania-o-pripojeni-sa-k-azijsko-pacifickej-dohode-o-volnom-obchode-cl756551.html