Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

24. októbra 2020

Britská polícia našla ukradnutú čínsku vázu v hodnote 2,5 milióna libier, vrátia ju do ŠvajčiarskaBritská polícia našla čínsku vázu z 15. storočia v hodnote 2,5 milióna libier (približne 2,75 milióna eur), ktorá bola vlani v júni ukradnutá vo Švajčiarsku. Londýnska Metropolitná polícia ďalej ...Zdieľať
britain_stolen_vase_69729 38f325d49235430d9babf9a3601c1688 676x451 24.10.2020 - Britská polícia našla čínsku vázu z 15. storočia v hodnote 2,5 milióna libier (približne 2,75 milióna eur), ktorá bola vlani v júni ukradnutá vo Švajčiarsku. Londýnska Metropolitná polícia ďalej informovala, že v súvislosti s krádežou vázy z obdobia dynastie Ming zatkla dvoch mužov.


Mužov vo veku 44 a 42 rokov zadržali v londýnskej štvrti Mayfair minulý týždeň pre podozrenie z nelegálneho obchodovania s ukradnutými vecami. Boli však prepustení na kauciu do polovice novembra.

"Ide o významný krok vpred v rámci pokračujúceho rozsiahleho vyšetrovania vlámania, ktoré spôsobilo vysokú škodu," uviedol Jimi Tele, hlavný policajný inšpektor špeciálnej jednotky Metropolitnej polície.

Čínska váza, ktorá sa našla v rámci vyšetrovania, bude podľa polície vrátaná do Švajčiarska.


Zdroj: Webnoviny.sk - Britská polícia našla ukradnutú čínsku vázu v hodnote 2,5 milióna libier, vrátia ju do Švajčiarska © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre pandémiu sa predĺžia opatrenia týkajúce sa verejných kultúrnych podujatí
<< predchádzajúci článok
Vlky mohli pomôcť s reguláciou diviakov, Budaj a ochranári považujú nové kvóty za chybu

Britská polícia našla ukradnutú čínsku vázu v hodnote 2,5 milióna libier, vrátia ju do Švajčiarska - diskusné fórum čitateľov