Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

20. augusta 2007

Britská vláda začala boj s alkoholizmom mladistvýchBritská mládež má vážne problémy s alkoholom. Vláda preto plánuje zaviesť tvrdé opatrenia, ktoré majú znížiť jeho konzumáciu počas "alkoholových orgií". Ako uvádza britský denník ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. augusta (WEBNOVINY) - Britská mládež má vážne problémy s alkoholom. Vláda preto plánuje zaviesť tvrdé opatrenia, ktoré majú znížiť jeho konzumáciu počas "alkoholových orgií". Ako uvádza britský denník Guardian, vláda uvažuje o zrušení predaja lacného alkoholu počas tzv. happy hour. Zároveň bude iniciovať verejnú výchovnú kampaň rodičov a mladých ľudí, aby sa "pitie do opitosti" stalo v spoločnosti neprijateľné.

Polícia navrhuje tvrdé postihy za nadmerné pitie alkoholu. Policajný prezident grófstva Cheshire Peter Fahy tiež navrhuje zvýšenie hranice povoleného predaja alkoholu z 18 na 21 rokov. "Alkohol je prilacný, ľahko dostupný a pre mladých ľudí prisilný."

Novú diskusiu o "mladých pijanoch" vyvolala štúdia, podľa ktorej je Británia na prvom mieste v konzumácii alkoholu mladistvými v Európe. Jedna štvrtina 15-ročných Britov priznáva, že bola 10- a viackrát opitá, viac ako tretina pije alkohol najmenej raz týždenne.

Nadmernou konzumáciou alkoholu mladistvými sa zaoberajú aj poslanci, ktorí navrhujú zavedenie regulovaných cien alkoholu. Škótsky minister spravodlivosti Kenny MacAskill sľúbil vo svojom rezorte zavedenie "antialkoholových" opatrení po tom, ako zistil, že v supermarkete, kde bol nakupovať, stála minerálka viac ako pivo. Meg Hillierová z britského ministerstva vnútra podľa denníka Guardian tiež potvrdila, že vláda rokuje s predstaviteľmi nápojového priemyslu o tvorbe cien alkoholických nápojov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico ocenil pokrok, ktorý dosiahlo letisko M. R. Štefánika
<< predchádzajúci článok
Slovanet vybuduje sieť pre Generálnu prokuratúru

Britská vláda začala boj s alkoholizmom mladistvých - diskusné fórum čitateľov