Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2009

Britská vláda zamietla vstup americkému kňazoviBritská vláda zamietla vstup do krajiny americkému kňazovi Fredovi Phelpsovi a jeho dcére. Kňaz z mesta Topeka v Kansase, ktorý brojí proti homosexuálom, sa chcel aj s dcérou podľa informácií ...Zdieľať
LONDÝN 20. februára (WEBNOVINY) - Britská vláda zamietla vstup do krajiny americkému kňazovi Fredovi Phelpsovi a jeho dcére. Kňaz z mesta Topeka v Kansase, ktorý brojí proti homosexuálom, sa chcel aj s dcérou podľa informácií niektorých médií zúčastniť na demonštrácii proti divadelnému predstaveniu o vražde homosexuála Matthewa Sheparda, ktorá v roku 1998 šokovala britskú spoločnosť. "Vláda dala jasne najavo, že je proti extrémizmu vo všetkých jeho podobách," uvádza sa vo vyhlásení britského pohraničného úradu.


Veriaci z Phelpsovej farnosti sa v roku 1998 zúčastnili na Shepardovom pohrebe s transparentmi s nápismi "Boh nenávidí buzerantov" a "Buzeranti umierajú, Boh sa baví". Phelps sa často zúčastňuje na pohreboch homosexuálov v Spojených štátoch. Okrem toho chodí aj so svojimi ovečkami aj na pohreby amerických vojakov, ktorí zahynuli v Iraku, a tvrdí, že vojaci v Iraku umierajú preto, lebo Boh sa hnevá na homosexuálov.

Keď sa Phelpsove cirkevné spoločenstvo v Topeke vo štvrtok dozvedelo o nariadení britského pohraničného úradu, vydalo nasledovné vyhlásenie: "Boh nenávidí Veľkú Britániu, krajinu homosexuálnej zatratenosti." Hovorkyňou spoločenstva je Phelpsova dcéra Shirley.

Veľká Británia podobne, teda odopretím vstupu, zareagovala aj na minulotýždňový pokus holandského krajne pravicového poslanca Geerta Wildersa premietnuť na pôde britského parlamentu svoj protiislamský film Fitna (Rozvrat). Wilders v Holandsku čelí trestnému stíhaniu za podnecovanie nenávisti, jeho film zakázali vo viacerých európskych krajinách a generálny tajomník OSN Pan Ki-mun ho označil za "urážlivo protiislamský".

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa lekárov sa ochorenia ako tuberkulóza vracajú
<< predchádzajúci článok
V lietadle utrpelo zranenia 20 ľudí, príčinu nezverejnili

Britská vláda zamietla vstup americkému kňazovi - diskusné fórum čitateľov