Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

18. februára 2021

Britskú vládu zaujímajú dlhodobé príznaky COVIDU, miliónmi libier podporí nové štúdieBritská vláda podporí štyri nové štúdie, ktoré sa zameriavajú na takzvaný dlhý covid. Výskum toho, prečo niektorí ľudia majú príznaky ochorenia COVID-19 aj mesiace po tom, ako ochorejú, a aké to má ...Zdieľať
gettyimages 1208338915 676x451 18.2.2021  - Britská vláda podporí štyri nové štúdie, ktoré sa zameriavajú na takzvaný dlhý covid. Výskum toho, prečo niektorí ľudia majú príznaky ochorenia COVID-19 aj mesiace po tom, ako ochorejú, a aké to má následky, dostane finančnú podporu vo výške 18,5 milióna libier. Vo štvrtok to oznámilo britské ministerstvo zdravotníctva.


Väčšina ľudí sa z nákazy koronavírusom zotaví v priebehu pár týždňov, každý desiaty človek však má príznaky aj o 12 týždňov neskôr. Čo u týchto ľudí naďalej spôsobuje symptómy ako dýchavičnosť, bolesti hlavy a únava, sa snažia pochopiť vedci po celom svete.

Skupina britského parlamentu pre koronavírus výskum privítala, ale uviedla, že to nestačí. Poslanci vyzývajú, aby bol dlhý covid klasifikovaný ako choroba z povolania u pracovníkov v prvej línii, aby pacienti mohli dostať kompenzáciu, ak pre chorobu nemôžu pracovať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Britskú vládu zaujímajú dlhodobé príznaky COVIDU, miliónmi libier podporí nové štúdie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rover Perseverance pristál na Marse a poslal prvé zábery, bude hľadať dôkazy o živote
<< predchádzajúci článok
Poznáte mýty a fakty o trávení?