Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. novembra 2019

Britský cateringový gigant Compass plánuje prepustiť 4000 ľudíBritský cateringový gigant Compass v utorok oznámil, že v nasledujúcich dvoch rokoch plánuje zrušiť až 4000 pracovných miest. Dôvodom je zhoršenie jeho výhľadu po ...Zdieľať
Pečená hus. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Londýn 26. novembra (TASR) - Britský cateringový gigant Compass v utorok oznámil, že v nasledujúcich dvoch rokoch plánuje zrušiť až 4000 pracovných miest. Dôvodom je zhoršenie jeho výhľadu po poklese zisku v uplynulom finančnom roku. Vedenie zároveň varovalo pred vplyvom brexitu.


Počas nasledujúcich dvoch rokov dôjde k zrušeniu nie viac ako 4000 pracovných miest, alebo menej ako 1 % globálnej pracovnej sily spoločnosti Compass,“ uviedol hovorca po tom, ako firma oznámila pokles ročného zisku. Spresnil, že na niektorých kľúčových európskych trhoch, ako sú Nemecko, Francúzsko a Británia, došlo k určitému oslabeniu, keďže kľúčoví klienti z výrobného sektora prepúšťajú.

Spoločnosť Compass zabezpečuje stravovacie služby pre rôzne firmy v Európe, aj školy, nemocnice a športové centrá. Na celom svete zamestnáva zhruba 600.000 ľudí.

Skupina v utorok informovala, že jej čistý zisk za 12 mesiacov do konca septembra 2019 klesol takmer o 2 % na 1,11 miliardy libier (1,3 miliardy eur) z vlaňajších 1,13 miliardy GBP. Tržby pritom vzrástli o viac ako 6 % na 24,9 miliardy GBP.

Napriek tomuto dobrému výkonu nie sme imúnni voči makro prostrediu,“ uviedol vo vyhlásení riaditeľ Dominic Blakemore, podľa ktorého skupinu „ovplyvnilo zhoršenie dôvery podnikateľov a spotrebiteľov v Európe“ Vzhľadom na tieto trendy preto Compass prijíma okamžité opatrenia v Európe aj inde.

Pokiaľ ide o brexit, spoločnosť varovala pred dôsledkami plánovaného odchodu Británie z Európskej únie (EÚ) koncom januára. „Identifikovali sme jeho potenciálny vplyv na náš potravinový dodávateľský reťazec v Spojenom kráľovstve,“ uviedol Compass a poukázal na „potenciálne zvýšené dovozné náklady pre slabšiu libru, znásobené možnými novými dovoznými clami, nedostatkom zamestnancov a v dôsledku toho tlakom na mzdové náklady“.

Vedenie dodalo, že tam, kde je to možné, sa snaží absorbovať zvyšovanie cien prostredníctvom zefektívnenia prevádzky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Enel investuje 14,4 miliárd eur do dekarbonizácie svojich elektrární
<< predchádzajúci článok
Poľsko repatriovalo z Británie 100 ton zlata, zvýšilo tak rezervy