Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. februára 2024

Britský dráhový cyklista a šesťnásobný olympijský víťaz Chris Hoy oznámil, že má rakovinuBývalý britský dráhový cyklista Chris Hoy oznámil, že mu bola diagnostikovaná rakovina. Šesťnásobný olympijský víťaz na svojom instagramovom účte oznámil: ...Zdieľať
52283844_10156063102130777_5467916727029334016_n 676x451 17.2.2024 (SITA.sk) - Bývalý britský dráhový cyklista Chris Hoy oznámil, že mu bola diagnostikovaná rakovina. Šesťnásobný olympijský víťaz na svojom instagramovom účte oznámil: „V záujme ochrany mojej rodiny som dúfal, že tieto informácie udržím v súkromí, no pod vplyvom rôznych okolností som s tým musel ísť vonku.“

Žiada o verejnosť o rešpektovanie súkromia


Štyridsaťsedemročný Škót povedal, že rakovinu mu lekári odhalili už v priebehu minulého roka. V súčasnosti podstupuje liečbu chemoterapiou a podľa vlastných slov to „prebieha dobre“ a cíti sa „v pohode“. O akú formu rakoviny ide, Hoy nešpecifikoval.

Rodák z mesta Edinburgh zároveň požiadal verejnosť o rešpektovanie jeho súkromia. Chris Hoy je považovaný za jedného z najlepších dráhových cyklistov v histórii.


Vrcholový olympijsky športovec


Počas bohatej kariéry získal 11 titulov majstra sveta a úspechy si pravidelne pripisoval aj na olympijských hrách. Prvú medailu získal na OH v Sydney v roku 2000, kde pomohol v tímovom šprinte k striebornej priečke.

V roku 2004 na OH v Aténach získal po prvý raz zlatú medailu. Na nasledujúcich hrách v Pekingu 2008 a v Londýne 2012 oslavoval ďalších päť najcennejších kovov.

S celkovým ziskom siedmich olympijských medailí je druhým najúspešnejším športovcom v histórii Veľkej Británie. Viac medailí ma vo vitrínke iba jeho bývalý reprezentačný kolega, dráhový cyklista Jason Kenny, ktorý získal deväť olympijských medailí.


Zdroj: SITA.sk - Britský dráhový cyklista a šesťnásobný olympijský víťaz Chris Hoy oznámil, že má rakovinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Unikátna šanca vidieť Šimona Nemca z New Jersey Devils naživo, zámorská NHL by sa mala vrátiť do Prahy
<< predchádzajúci článok
Zápas o „hornú šestku“ v Banskej Bystrici sa skončil remízou 1:1, herne mal však navrch Trenčín (video)