01. júla 2009

Britský sen pokračuje, Murray už v semifinále

Po Rogerovi Federerovi a Tommym Haasovi postúpil do semifinále dvojhry mužov na 123. ročníku majstrovstiev Anglicka v tenise aj Andy Murray. Trojka turnajového "pavúka" zdolala v treťom stredajšom stretnutí ...

LONDÝN 1. júla (WEBNOVINY) - Po Rogerovi Federerovi a Tommym Haasovi postúpil do semifinále dvojhry mužov na 123. ročníku majstrovstiev Anglicka v tenise aj Andy Murray. Trojka turnajového "pavúka" zdolala v treťom stredajšom stretnutí štvrťfinále wimbledonskej dvojhry nenasadeného Španiela Juana Carlosa Ferrera za 101 minút 7:5, 6:3, 6:2. Súperom Murraya v semifinále bude víťaz duelu Andy Roddick (6-USA) - Lleyton Hewitt (Austr.). "Po prvom sete som sa upokojil a začal skvele returnovať. Som veľmi spokojný so svojou hrou. A čo si želám ďalej? Nech hrajú Roddick s Hewittom čo najdlhšie, aby sa víťaz čo najviac unavil," uviedol v prvej reakcii pre wimbledonský server Andy Murray.

Škótsky rodák sa naďalej úspešne stará o pokračovanie večného sna britských fanúšikov o domácom víťazovi mužskej dvojhry. Zatiaľ posledným Britom, ktorý dvíhal na posvätnej tráve All England Clubu víťazný pohár nad hlavu, bol v roku 1936 Fred Perry. Tohtoročné grandslamové vystúpenia Andyho Murraya majú naďalej mierne vzostupnú tendenciu. Po osemfinále na Australian Open a štvrťfinále na Roland Garros dokráčal tentoraz až do semifinále. Medzi najlepších štyroch sa dostal na podujatí kategórie "veľkej štvorky" po druhý raz. Vlani premiérovo na US Open neuspel až vo finále proti Rogerovi Federerovi.
Ferrero nezvládol koncovku prvého setu, keď súperovi premenil druhý setbal dvojchybou. V druhom sete však bývalý prvý hráč svetového rebríčka a šampión Roland Garros 2003 hneď v úvode brejkol svojho súpera a ujal sa neskôr vedenia 3:1. Potom však Murray prepol na vyššie obrátky a začal predvádzať zrejme svoj najlepší tenis na tohtoročnom turnaji. V zostávajúcom priebehu už 22-ročný Brit na radosť zaplneného centrálneho dvorca dovolil súperovi uhrať len 2 gemy. V závere druhého setu zahral Murray neuveriteľných 17 víťazných loptičiek za sebou a od brejku v jeho podaní na 3:2 v treťom sete už frustrovaný Španiel nezískal do konca stretnutia ani jednu hru. Murray dominoval na esá 18:3 a vo víťazných úderoch celkovo 49:20. Obaja súperi urobili po 15 nevynútených chýb.

Ferrero vyrovnal postupom do štvrťfinále svoj najlepší wimbledonský výsledok kariéry z roku 2007.