Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. júla 2012

Bruce Springsteen nedokončil koncert, vypli mu prúdAmerický hudobník Bruce Springsteen nedokončil svoj sobotný koncert v londýnskom Hyde Parku, pretože mu organizátori tesne pred záverom vypli prúd. Dôvodom tohto kroku bol fakt, že ...Zdieľať
bruce springsteen BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) - Americký hudobník Bruce Springsteen nedokončil svoj sobotný koncert v londýnskom Hyde Parku, pretože mu organizátori tesne pred záverom vypli prúd.


Dôvodom tohto kroku bol fakt, že Springsteenovo vystúpenie trvalo dlhšie, než bolo naplánované a porušilo tak nariadenie zakazujúce hlasnú hudbu po 22:30.

V závere trojhodinového koncertu bol na pódiu aj Paul McCartney, s ktorým Springsteen zahral skladby I Saw Her Standing There a Twist and Shout od The Beatles.

Tesne predtým, než hudobníci stihli poďakovať fanúšikom, im však organizátori odpojili mikrofóny. Gitarista Steven Van Zandt, ktorý je členom Springsteenovej E Street Band, neskôr svoj hnev vyjadril na Twitteri, kde napísal: "Anglickí policajti zabránili 80-tisíc ľuďom, aby sa mohli zabávať. Kedy sa z Anglicka stal policajný štát? Anglickí policajti sú asi jedinými osobami na svete, ktorí nechceli počuť ešte jednu skladbu od Brucea Springsteena a Paula McCartneyho!".Predstavitelia mestskej rady však na toto vyhlásenie zareagovali s tým, že koncert ukončili samotní organizátori a nie polícia.

Šesťdesiatdvaročný Bruce Springsteen debutoval bez väčšieho úspechu nahrávkou Greetings from Asbury Park, N.J (1973). Prvý veľký hit, Born to Run, vydal o dva roky neskôr. Dodnes vydal 17 štúdioviek vrátane jedného z najúspešnejších albumov 80. rokov - Born in the U.S.A. (1984).

Celkovo až desať jeho albumov dobylo americký rebríček Billboard 200, pričom osem z nich na vrchole hneď debutovalo. Springsteen má na konte zatiaľ 20 cien Grammy a od roku 1998 je členom Rock'n'rollovej siene slávy.Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.co.uk a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre drogy som premrhal veľkú časť života, priznal Elton John
<< predchádzajúci článok
Le Penová žaluje Madonnu, zobrazila ju ako nacistku

Bruce Springsteen nedokončil koncert, vypli mu prúd - diskusné fórum čitateľov