Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. septembra 2007

Brusel opäť zakázal dovoz britského mäsaKrajiny EÚ v stredu opäť zaviedli zákaz dovozu mäsa a dobytka z Veľkej Británie po potvrdení najnovšieho výskytu slintačky a krívačky na juhu Anglicka, povedal hovorca Európskej komisie. ...Zdieľať

BRUSEL 12. septembra (WEBNOVINY) - Krajiny EÚ v stredu opäť zaviedli zákaz dovozu mäsa a dobytka z Veľkej Británie po potvrdení najnovšieho výskytu slintačky a krívačky na juhu Anglicka, povedal hovorca Európskej komisie. Výnimkou je iba Severné Írsko, na ktoré sa zákaz nevzťahuje.

Rozhodnutie Brusel prijal potom, čo vrchný britský veterinár potvrdil nové ohnisko krívačky a slintačky pri Londýne, neďaleko miesta, kde sa v auguste vyskytla takáto nákaza. Britské úrady dnes informovali
komisiu o novom výskyte krívačky a slintačky v Surrey, asi 50 kilometrov severne od oblasti, v ktorej bola choroba v auguste potvrdená, uviedla EK vo svojom stanovisku. Zákaz sa vzťahuje na všetky prežúvavce a ošípané.

EK tiež uviedla, že Británia dodržiava príslušné direktívy EÚ, likviduje zvieratá v mieste nákazy, kde zriadila aj 3-kilometrovú ochrannú a 10-kilometrovú kontrolnú zónu. Rozhodnutie komisie prichádza len deň po tom, čo zrušila posledné opatrenia predchádzajúceho zákazu.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Potupná prehra s Walesom 2:5
<< predchádzajúci článok
Lekár Brazílie poprel obvinenia z Ronaldovho dopingu