Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. februára 2012

Bruselský Manneken Pis neciká, bránia mu v tom mrazyZnámy bruselský Manneken Pis musel pre teploty pod bodom mrazu prestať cikať. V stredu o tom informoval belgický turistický úrad. Vodu v známej bronzovej soche cikajúceho chlapca, ktorá je jedným zo ...Zdieľať
manneken pis BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINYs) - Známy bruselský Manneken Pis musel pre teploty pod bodom mrazu prestať cikať. V stredu o tom informoval belgický turistický úrad. Vodu v známej bronzovej soche cikajúceho chlapca, ktorá je jedným zo symbolov Bruselu, vypli z obavy, že by ju mrazy mohli poškodiť.


Teploty v hlavnom meste Belgicka mali podľa predpovedí klesnúť na mínus desať stupňov Celzia, čo je hlboko pod februárovým priemerom. Podľa hovorkyne turistického úradu fontánu opäť zapnú, keď sa oteplí. "Všetko závisí od počasia," uviedla.

Bronzová socha cikajúceho chlapca v roku 1619 nahradila pôvodnú kamennú pitnú fontánu z 15. storočia. Socha je známa i tým, že má viac ako 800 špeciálnych kostýmov, do ktorých ju počas roka obliekajú. Patrí medzi najobľúbenejšie atrakcie Bruselu a od roku 1987 má v meste aj svoj dievčenský náprotivok - Jeanneke Pis.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tyran sa vyhrážal manželke rozbitím hlavy sekerou
<< predchádzajúci článok
Premiérka bude počas gorilieho protestu mimo Bratislavy

Bruselský Manneken Pis neciká, bránia mu v tom mrazy - diskusné fórum čitateľov