24hod.sk    Šport    Futbal

07. septembra 2005

Bubenkovci nevyužili zaváhanie Ruska

Slovenská dvadsaťjednotka remizovala 0:0 v Lotyšsku a nevyužila zaváhanie Ruska, ktoré doma podľahlo Portugalsku 0:1.

Bubenkovci strácajú na zbornú tri body a  stále majú šancu kvalifikovať sa na európsky šampionát,
Od úvodu zápasu bolo najväčsím problémom Slovákov prekonať brankára Šteinborsa. Výborné príležitosti mal hlavne Lietava. Už v ôsmej minúte nastrelil brvno a o necelých 20 minút vytlačil lotyšský brankár na spojnicu aj delovku Ivanu.
Po prestávke však výrazne ožili. V 53. minúte nebezpečne hlavičkoval Kirhners a s pribúdajúcim časom začala našim zväzovať nohy nervozita. Útok síce oživil príchod kanoniera Šeba, no ani ten nedokázal dotlačiť loptu do siete v 70. minúte. Dvanásť minút pred koncom mieril Žofčák z priameho kopu nad a v hektickom závere sa už stav 0:0 nezmenil.

Pred 1 000 divákmi rozhodoval Markusson (Island). ŽK: 55. Šedivý, 57. Pečovský.
SR 21: Perniš - Pekárik, Šedivý, Brezinský, Čech - Vaščák (90. Grajciar), Bruško (59. Šebo), Pečovský, Žofčák - Lietava (77. Jendrišek), Ivana.
Ďalší zápas: Rusko 21 - Portugalsko 21 0:1.

Halenár sa zrazu necítil
Tréner Jozej Bubenko nebol sklamaný iba z výsledku, ale aj z prístupu Juraja Halenára. Novinárov hneď pred zápasom prekvapila informácia, že útočník Artmedie nie je na súpiske a bude sedieť iba na tribúne. ,,Po rozvičke mi povedal, že je fit a môže hrať. Keď som sa vrátil z prechádzky, povedal mi, že sa necíti na to, aby nastúpil. Dosť ma to prekvapilo, ale nič sa nedalo robiť,’’ opísal nezvyčajnú situáciu tréner Bubenko. Že by sa Halenár šetril na Ligu majstrov a Inter Miláno?