25. apríla 2008

Budaj nedostal gól, ale Colorado prehralo

Slovenský hokejový brankár Peter Budaj zlikvidoval všetkých 20 striel, ktoré naňho smerovali z hokejok hráčov Detroitu, no jeho Colorado napokon prehralo v prvom súboji semifinále Západnej ...

BRATISLAVA 25. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj zlikvidoval všetkých 20 striel, ktoré naňho smerovali z hokejok hráčov Detroitu, no jeho Colorado napokon prehralo v prvom súboji semifinále Západnej konferencie na ľade Red Wings 3:4. Budaj vystriedal dlhodobú brankársku jednotku Avalanche Joseho Theodora v II. tretine za stavu 1:4 a nulou na svojom konte vlial hosťom z Denveru nádej na obrat. Colorado napokon znížilo na 3:4, ale vyrovnať sa už zverencom Joela Quennevilla nepodarilo. Prvou hviezdou zápasu sa stal švédsky útočník domácich Johan Franzén, autor dvoch gólov. V druhom štvrtkovom súboji 2. kola play off sa na východe zrodilo víťazstvo Montrealu nad Philadelphiou rovnako 4:3, ale po predĺžení. Hostia boli veľmi blízko k víťazstvu v Bell Centre, ale pol minúty pred koncom riadneho hracieho času stratili vedenie 3:2. Na 3:3 vyrovnával ruský kanonier Habs Alexej Kovaľov a v predĺžení rozhodol o domácom triumfe krídelník Tom Kostopoulos. Slovenský brankár Jaroslav Halák sa v drese Montrealu do akcie nedostal. Štvrtkové výsledky - 2. kolo play off resp. semifinále konferencií - 1. zápasy: Východná konferencia: Montreal - Philadelphia 4:3 po predĺž.(0:2, 2:0, 1:1 - 1:0) - stav série: 1:0 Západná konferencia: Detroit - Colorado 4:3 (3:1, 1:2, 0:0) - stav série:1:0, Peter Budaj (Colorado) striedal v 22.min Joseho Theodora a kryl všetkých 20 striel súpera SITA