06. marca 2007

Budaj treťou hviezdou týždňa v NHL

Slovenský hokejový brankár Peter Budaj sa stal treťou hviezdou týždňa v zámorskej NHL. Okrem gólmana Colorado Avalanche dostali týždňové ocenenia brankár Atlanty Kari Lehtonen a center Floridy Olli ...

NEW YORK 6. marca (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj sa stal treťou hviezdou týždňa v zámorskej NHL. Okrem gólmana Colorado Avalanche dostali týždňové ocenenia brankár Atlanty Kari Lehtonen a center Floridy Olli Jokinen.

Budaj získal prestížne ocenenie v NHL prvýkrát v kariére. Po Mariánovi Hossovi je druhým Slovákom, ktorému sa to v tejto sezóne podarilo.
V predchádzajúcich siedmich dňoch neprehral Budaj ani jeden z troch zápasoch, v ktorých nastúpil, keď mal priemer 1,97 gólu na stretnutie a 92,6% úspešnosť zákrokov. Dvadsaťštyriročný Banskobystričan začal minulý týždeň výhrou 3:2 nad Columbusom, v ktorom zlikvidoval 21 striel súperových hráčov. Ďalších 23 striel chytil pri výhre 6:1 nad Chicagom a v nedeľu zakončil vydarených sedem dní 31 úspešnými zásahmi pri úspechu 4:3 po predĺžení nad Detroitom. Budaj odchytal v tejto sezóne 43 zápasov, z ktorých bolo 21 víťazných.
Lehtonen si ocenenie prvá hviezda týždňa zaslúžil za tri vychytané víťazstvá Atlanty pri priemeroch 1,67 inkasovaného gólu a 94,0 % úspešnosti zákrokov. Aj jeho zásluhou Thrashers poskočili na prvé miesto v Juhovýchodnej divízii. Dvadsaťtriročný rodák z Helsínk vychytal v tejto sezóne štyri zápasy s čistým kontom. Jokinen bol v minulom týždni najproduktívnejším hráčom ligy, keď dal päť gólov a na jeden prihrával. Hetrik strelil v utorňajšom zápase s Washingtonom (6:5 po predĺžení), o dva dni neskôr pridal gól a asistenciu pri výhre 2:1 v nadstavenom čase nad Dallasom a presne trafil aj 3. marca proti Tampe Bay.