16. novembra 2010

Budaj vyšiel z duelu proti Halákovi víťazne

Z prestížneho súboja dvoch slovenských reprezentačných brankárov Peter Budaj verzus Jaroslav Halák vyšiel víťazne 28-ročný Banskobystričan Peter Budaj. Jeho mužstvo Colorado Avalanche ...

budaj Foto: SITA/APNEW YORK 16. novembra (WEBNOVINY) - Z prestížneho súboja dvoch slovenských reprezentačných brankárov Peter Budaj verzus Jaroslav Halák vyšiel víťazne 28-ročný Banskobystričan Peter Budaj. Jeho mužstvo Colorado Avalanche zdolalo doma Halákov tím St. Louis 6:3. Peter Budaj zneškodnil z 30 striel hosťujúcich hráčov 27, jeho 25-ročný krajan v bránke súpera pustil z 23 striel až šesť za svoj chrbát. Petra Budaja vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

Z ostatných Slovákov, ktorí v pondelok zasiahli do diania na klziskách NHL, sa bodovo presadili obrancovia Zdeno Chára a Andrej Meszároš. Obaja jednou asistenciou prispeli v víťazstvu svojho tímu. Tridsaťtriročný kapitán Bostonu pomohol "medveďom" k výhre 3:0 nad New Jersey a 25-ročný Andrej Meszároš sa presnou prihrávkou podieľal na výhre Philadelphie nad Ottavou 5:1. Kapitán Bostonu strávil na ľade 25:11 min, Andrej Meszároš bol na klzisku takmer 20 minút (19:36) a po zápase ho vyhlásili za tretiu hviezdu duelu. Podobnú minutáž ako A. Meszároš si na konto pripísal aj 24-ročný obranca Buffala Andrej Sekera, ktorý bol v dianí 21:16 min. Mário Bližnák v drese Vancouveru sa do hokejovej drámy na klzisku v Buffale (4:3 po predĺžení) angažoval viac ako šesť minút (6:11).

Výsledky pondelkových stretnutí kanadsko - americkej NHL:
Boston - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 0+1

Buffalo - Vancouver 4:3 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Philadelphia - Ottawa 5:1 (2:1, 1:0, 2:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1, tretia hviezda zápasu

Pittsburgh - New York Rangers 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Colorado - St. Louis 6:3 (3:1, 2:1, 1:1) - Peter Budaj (Colorado), tretia hviezda zápasu chytil 27 z 30 striel